Pereiti į pagrindinį turinį

NATO susitikimas: Kibernetinio saugumo centras nustatė rizikas, nurodyta „užkamšyti skyles“

2023-06-14 08:20
BNS inf.

Rengiantis NATO viršūnių susitikimui Vilniuje Nacionalinis kibernetinio saugumo centras (NKSC) identifikavo galimas rizikas ir davė nurodymus įstaigoms „užkamšyti skyles“.

I. Budzeikaitės / KAM nuotr.

Šio centro Kibernetinio saugumo valdymo departamento direktoriaus Jono Skardinsko teigimu, iš viso identifikuota 30 institucijų, kurių funkcijos susijusios su informacinėmis sistemomis, nustatytos 363 nepriimtinos rizikos.

„Joms nurodytos valdymo priemonės, kad rizikos lygis būtų sumažintas iki priimtino, pateikti įpareigojimai institucijoms pasirengti tvarkymo planus, nusimatyti išteklius, sudiegti reikiamą įrangą (...). Šiuo metu gauname ataskaitas, kaip jie pasirengė“, – trečiadienį per Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) posėdį sakė J. Skardinskas.

Jo teigimu, didžioji dalis įstaigų atliko bent būtinuosius veiksmus, kad rizikos būtų valdomos.

„Manome, kad dabar kiekviena institucija turi geresnį supratimą, kokios grėsmės galėtų būti“, – tvirtino specialistas.

Esant reikalui ir kilus pavojui, tiek NKSC, tiek policija turi galimybę atiduoti privalomus nurodymus „Telia“, kad būtų blokuojami tam tikri IP adresai.

Pasak Kibernetinio saugumo valdymo departamento direktoriaus, papildomai išplatintos instrukcijos viešbučiams, kuriuose apsistos delegacijos, dėl bevielio tinklo kibernetinio saugumo stiprinimo.

J. Skardinskas pranešė, kad „Litexpo“, kur vyks NATO viršūnių susitikimas, įkurtas Saugumo operacijų centras, savo operacijų centrą įkūrė ir renginį aptarnausianti telekomunikacijų bendrovė „Telia“.

„Esant reikalui ir kilus pavojui, tiek NKSC, tiek policija turi galimybę atiduoti privalomus nurodymus „Telia“, kad būtų blokuojami tam tikri IP adresai ir užtikrinamas kibernetinis saugumas“, – sakė NKSC atstovas.

NATO viršūnių susitikimas Vilniuje vyks liepos 11–12 dienomis. Seimo NSGK trečiadienį domėjosi kibernetinės erdvės saugumo užtikrinimu per šį renginį.

Jau nuo gegužės pabaigos Lietuvoje stebimos padažnėjusios paskirstytųjų paslaugų trikdymo (DDoS) atakos. Bandyta sutrikdyti ir valstybės institucijų, ir verslo organizacijų sistemas.

Per DDoS atakas įvairių įstaigų ir įmonių sistemos bombarduotos užklausomis iš milijonų užkrėstų kompiuterių, telefonų ir kitų įrenginių, tokiu būdu siekiant jas padaryti nepasiekiamas vartotojams.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų