„Matau, kad kartais reikia ir jėgos. Ir blogiui priešpastatyti jėgą nėra nekrikščioniška. Tai yra noras apsaugoti sveikąsias pasaulio jėgas nuo sunaikinimo“, – žurnalistams Romoje penktadienį sakė Lietuvos vadovas.
„Štai kodėl mes turime šiek tiek revizuoti krikščioniškąsias vertybes šiuo nelengvu laikotarpiu. Nes jis prasidėjo ne mūsų iniciatyva, šie baisumai, kurie pastaruoju metu yra, jie buvo pradėti, deja, tos valstybės, kuri yra į rytus nuo mūsų“, – pridūrė G. Nausėda.
Matau, kad kartais reikia ir jėgos. Ir blogiui priešpastatyti jėgą nėra nekrikščioniška.
Jis su pirmąją ponia Vatikane šeštadienį dalyvaus pontifiko laidotuvėse.
Pasak G. Nausėdos, Pranciškus vadovavo Bažnyčiai labai sudėtingu laikotarpiu.
„Pripažinkime, kad pastarieji metai yra paženklinti žiaurumo, agresijos, stipresnio noro pavergti silpnąjį. Ir Bažnyčia čia gali labai daug, tikėjimas gali labai daug“, – kalbėjo prezidentas.
G. Nausėda pažymėjo, kad popiežiaus pasisakymai karo klausimu sulaukdavo ir prieštaringų vertinimų, tačiau tai nepaneigia jį „labai norėjus taikos, kad visi žmonės gyventų santarvėje“.
„Ir šitoje vietoje mums reikia turbūt susimąstyti, kaip paveikti blogį moraliniais imperatyvais, jeigu blogis pats savaime stengiasi juos paneigti, sutrypti į žemę, ignoruoti“, – teigė G. Nausėda.
Kaip skelbė BNS, popiežiaus laidotuvėse dalyvaus įvairių pasaulio šalių lyderiai, įskaitant Jungtinių Valstijų, Ukrainos, Prancūzijos, Vokietijos, kitų šalių prezidentus, taip pat ministrus pirmininkus, karališkąsias poras.
88-erių popiežius Pranciškus nuo insulto mirė antrąją Velykų dieną, pirmadienį, praėjus mažiau nei mėnesiui po to, kai grįžo namo iš ligoninės, kur penkias savaites buvo gydomas nuo sunkaus plaučių uždegimo.
Argentinietis Bažnyčioje sukėlė ir entuziazmo, ir pykčio dėl reformų, kuriomis buvo siekiama atverti šimtmečius gyvuojančios institucijos duris šiuolaikiniams tikintiesiems.
Pontifikas bus palaidotas Romos Švč. Mergelės Marijos bazilikoje.
Naujausi komentarai