Nuo liepos iš Techninės pagalbos neįgaliesiems centro galima prašyti daugiau priemonių arba padengti išlaidas už jau įsigytas Lietuvoje arba užsienyje, sako centro vadovė Vilma Naujokė.
„Padidėjo asmenims galimybė rinktis, tai yra gauti priemones iš mūsų ar gauti kompensacijos būdu – įsigyti iš užsienyje arba Lietuvoje veikiančių tiekėjų ir kreiptis tada į mus ir gauti įsigijimo išlaidų kompensaciją“, – LRT žinioms sakė V. Naujokė.
Naujos galimybės atsirado įsigaliojus asmenų aprūpinimo judėjimo techninės pagalbos priemonėmis tvarkos aprašo pakeitimams – dabar į jį įtraukta daugiau nei 60 priemonių, iš kurių dešimt yra visiškai naujų.
„Mobilus keltuvas, atsikėlimo priemonės, kurių nebuvo – asmuo negalėjo gauti kompensacijų, o dabar įtraukta į sąrašą. Yra dar naujų priemonių – tai pagalbinis ratas, hibridinis varytuvas, taip pat yra sukamais diskas“, – teigė V. Naujokė.
Centras nurodo, kad išplėstame priemonių apraše yra įvairūs vežimėliai ir jų detalės, priemonės, padedančios žmonėms su judėjimo negalia persikelti nuo vieno paviršiaus ant kito, pagalbinės vaikščiojimo priemonės, tualeto reikmenys ir kt.
Pakeistus aprašą gyventojams su negalia padidėjo pasirinkimas, sako Lietuvos paraplegikų asociacijos valdybos narys Jaroslavas Milevskis.
„Dažnas neįgalus net nori įsigyti geresnę ir sutinka už ją primokėti, tai ta kompensacija suteikia galimybę, kad galima rinktis labai plataus spektro techniką ir neapriboja finansų“, – LRT žinioms sakė jis.
Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos teigimu, nuo liepos savarankiškai galima įsigyti daugiau kaip 40 valstybės kompensuojamų priemonių, kai anksčiau išlaidos būdavo padengiamos už aštuonias priemones, visas kitas buvo galima gauti iš Techninės pagalbos neįgaliesiems centro ar savivaldybių.
Pagal pasikeitusią tvarką kai kurias priemones bus galima gauti dažniau, keičiamas kompensacijų skaičiavimas – teigiama, jog jos didėja.
Naujausi komentarai