Ne­ri­mo sig­na­lai iš LRT Pereiti į pagrindinį turinį

Ne­ri­mo sig­na­lai iš LRT

Lie­tu­vos na­cio­na­li­nio ra­di­jo ir te­le­vi­zi­jos (LRT) ta­ry­bos va­do­vas Va­len­ti­nas Mi­lak­nis trau­kia­si. Va­kar jis pa­reiš­kė ne­be­ma­tąs pra­smės dirb­ti su nau­juo­ju LRT ge­ne­ra­li­niu di­rek­to­riu­mi Aud­riu­mi Siau­ru­se­vi­čiu­mi.

Pre­teks­tas – ra­di­jo lai­da

Ne­su­ta­ri­mų prie­žas­ti­mi ta­po Da­riaus Kuo­lio ves­ta lai­da „Tarp Ry­tų ir Va­ka­rų“. A.Siau­ru­se­vi­čių pa­pik­ti­no, kad lai­dos ve­dė­jas sau lei­do kri­ti­kuo­ti Lie­tu­vos te­le­vi­zi­jos lai­dos „Pa­no­ra­ma“ re­por­ta­žą apie Teis­mų įsta­ty­mą. Su­tar­tis dėl lai­dos su D.Kuo­liu ne­bu­vo pra­tęs­ta.

Apie spren­di­mą trauk­tis V.Mi­lak­nis va­kar in­for­ma­vo Sei­mą, ku­rio bu­vo de­le­guo­tas į ta­ry­bą. Išė­ji­mo mo­ty­vais jis įvar­di­jo ne­su­ge­bė­ji­mą ap­gin­ti D.Kuo­lio lai­dos ir ne­pa­si­ti­kė­ji­mą LRT ge­ne­ra­li­niu di­rek­to­riu­mi.

„Tai, kad ne­lei­džia­ma LRT lai­do­se kri­ti­kuo­ti ki­tų lai­dų, jau­čiu, jog ga­li tap­ti tam tik­ra po­zi­ci­ja ir sis­te­ma“, – dėl na­cio­na­li­nio trans­liuo­to­jo atei­ties nuo­gąs­ta­vo V.Mi­lak­nis.
Už pi­ni­gus rei­kia ati­dirb­ti

V.Mi­lak­nis dien­raš­čiui pri­dū­rė, kad yra grės­mė, jog LRT at­si­ras mi­nis­te­ri­jų fi­nan­suo­ja­mų lai­dų. „Da­bar dek­la­ruo­ja­ma, kad „aš at­si­ne­šiu pi­ni­gų iš Že­mės ūkio mi­nis­te­ri­jos ir ki­tų“, tai kas bus? Prieš rin­ki­mus ro­dy­si­me gi­ria­mą­sias lai­das? Ar ta­da tam­pa­me ob­jek­ty­vūs? Tai už­ker­ta ke­lią kri­ti­kai. Ma­tau pa­vo­jų, nes jei­gu nuo­lat lan­ko­ma­si pas val­džios vy­rus ir pra­šo­ma dau­giau pi­ni­gų, tai už juos rei­kia ati­dirb­ti“, – kal­bė­jo V.Mi­lak­nis.
Pak­laus­tas apie ki­tų ta­ry­bos na­rių nuo­tai­kas, V.Mi­lak­nis tvir­ti­no, kad jos su­si­for­muos dir­bant, nes nau­ji na­riai te­bu­vo dvie­juo­se ta­ry­bos po­sė­džiuo­se.

„Ne­ma­čiau kri­ti­nės ma­sės, kad ga­lė­čiau for­muo­ti ge­ne­ra­li­nio di­rek­to­riaus at­sta­ty­di­ni­mą, to­dėl dar­bas man pa­si­ro­dė be­pras­mis“, –  aiš­ki­no jis.

A.Siau­ru­se­vi­čius ko­men­ta­rus apie jam iš­reikš­tą ne­pa­si­ti­kė­ji­mą va­kar ko­men­ta­vo šykš­čiai. Esą apie V.Mi­lak­nio trau­ki­mą­si jis su­ži­no­jęs tik iš ži­nask­lai­dos ir  at­si­sta­ty­di­nu­sio ta­ry­bos va­do­vo kri­ti­kos tie­sio­giai ne­gir­dė­jęs.

Sku­bo­tas spren­di­mas

LRT ta­ry­bos na­rys Ge­di­mi­nas Il­gū­nas ma­no, kad išei­da­mas va­do­vas pa­si­karš­čia­vo.
„Prieš me­tus reiš­kiau ne­pa­si­ti­kė­ji­mą Kęs­tu­čiu Pet­raus­kiu (bu­vu­siu LRT ge­ne­ra­li­niu di­rek­to­riu­mi – red. pa­st.). Ma­nau, jog ge­res­nis bū­das leis­ti, kad ge­ne­ra­li­nis di­rek­to­rius dirb­tų ge­riau“, – įsi­ti­ki­nęs G.Il­gū­nas.

Paš­ne­ko­vui ne­priim­ti­nas at­ro­do ir V.Mi­lak­nio pa­si­trau­ki­mo bū­das – pir­miau kri­ti­ką A.Siau­ru­se­vi­čiui pa­skleis­ti vie­šo­jo­je erd­vė­je, o tik pa­skui apie spren­di­mą in­for­muo­ti ko­le­gas.

„To­kius da­ly­kus rei­kia spręs­ti ta­ry­bo­je. Toks būdas ne­tin­ka­mas, nes mes nie­ko ne­ži­no­jo­me“, – gūž­čio­jo pe­čiais G.Il­gū­nas.

Pak­laus­tas, ar jis pa­si­ti­ki LRT va­do­vu, ta­ry­bos na­rys aiš­ki­no, kad bet ko­kie ver­ti­ni­mai bū­tų per anks­ty­vi, o apie A.Siau­ru­se­vi­čių bus ga­li­ma spręs­ti iš jo veik­los. G.Il­gū­nas pri­dū­rė kol kas ne­ma­tąs prie­žas­ties ne­pa­si­ti­kė­ti ge­ne­ra­li­niu di­rek­to­riu­mi, ir at­krei­pė dė­me­sį, kad ta­ry­ba nie­kada ne­si­ki­šo į ad­mi­nist­ra­ci­jos, ku­rios gal­vos skaus­mas – pa­rink­ti lai­dų ve­dė­jus, rei­ka­lus.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų