Pereiti į pagrindinį turinį

NSGK tyrime konservatoriai pasigedo informacijos apie „Agrokoncerną“, „Vičiūnų grupę“

2018-05-30 22:03

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) išvados dėl verslo įtakos politikai palieka selektyvumo, fragmentiškumo įspūdį, sako konservatorių pirmininkas Gabrielius Landsbergis.

Gabrielius Landsbergis
Gabrielius Landsbergis / V. Skaraičio / BFL nuotr.

Opozicinių Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) vadovas tvirtina, kad išvadose trūksta informacijos apie „Agrokoncerną“, „Vičiūnų“ grupę, „Senukų“ savininkus.

Anot jo, pozityviai vertinti reikėtų tai, kad parodyta,  jog„įtakos voratinklį kūrė koncernas „MG Baltic“ ir kaip buvo vykdomos Kremliaus įtakos per „Rosatom“ bei jos agentus“.

„Tačiau tyrimo rezultatai palieka stiprų selektyvumo ir fragmentiškumo įspūdį“, – pranešime teigia G. Landsbergis.

„Kodėl nėra kalbama apie dabarties stambių verslo koncernų įtaką šalies politikams? Juk tai yra dar aktualiau, nei dešimtmečio senumo įvykiai. Neabejoju, kad visuomenė norėtų žinoti, kokią įtaką, pavyzdžiui, šiuo metu Lietuvos politikams daro „Agrokoncernas“, „Vičiūnų grupė“, „Senukai“ ir kiti stambūs verslo koncernai“, – sako G. Landsbergis.

Frakcijos atstovų nuomone, NSGK atvertė kai kuriuos Lietuvos politinio gyvenimo istorijos etapus, kurie iki šiol nagrinėti tik epizodiškai. Teigiamai jie vertina ir tai, kad „nepaisant valdančiosios daugumos reikalavimų“, stengtasi nesikišti į teisėsaugos teismui perduotas bylas.

Konservatoriai pasigenda apibendrinimų epizoduose, kurie, anot jų, galbūt susiję su valdančiosios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) vykdytomis veiklomis. Jie nurodo, kad komitetui buvęs premjeras Andrius Kubilius liudijo, jog 2012-aisiais jo vadovautai Vyriausybei VSD pateikė slaptą informaciją apie „Rosatom“ investicijas, įtaką viešajai nuomonei dėl referendumo surengimo, nuomonei prieš Visagino atominę elektrinę, tačiau ji tyrimo procese neatsispindėjo.

„Referendumo procese prieš Visagino AE aktyviai veikė („valstiečių“ lyderis – BNS) Ramūnas Karbauskis ir tai, kad NSGK atsisakė savo išvadose aptarti „Rosatom“ įtaką 2012 metų referendumui bei jo aktyviems dalyviams, akivaizdžiai rodo, kad šiuo klausimu NSGK dauguma elgėsi nepriimtinai selektyviai“, – pabrėžiama pranešime.

Išvadose pasigendama ir „Gazprom“ pastangų daryti įtaką svarbiems politiniams sprendimams.

Po daugiau nei pusmetį vykusio NSGK tyrimo išvadas patvirtino trečiadienio vakarą. Pasak komiteto pirmininko, tirti politinės korupcijos reiškiniai, o pats tyrimas parodė, kokių silpnybių turi valstybė.

 

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų