Pereiti į pagrindinį turinį

Pasaulio lietuvių bendruomenės pirmininkei D. Henke grąžinama Lietuvos pilietybė

2021-07-16 11:07

Vokietijoje gyvenančiai Pasaulio lietuvių bendruomenės (PLB) pirmininkei Daliai Henkei grąžinama Lietuvos pilietybė.

Pasaulio lietuvių bendruomenės pirmininkei D. Henke grąžinama Lietuvos pilietybė
Pasaulio lietuvių bendruomenės pirmininkei D. Henke grąžinama Lietuvos pilietybė / V. Skaraičio / Fotobanko nuotr.

Prezidentas Gitanas Nausėda šią savaitę pasirašė pilietybės grąžinimo dekretą, remdamasis Pilietybės įstatymo nuostatomis dėl ypatingų nuopelnų.

Dekrete nustatyta, kad Lietuvos piliete D. Henke taps, kai prisieks Lietuvai.

Įstatyme numatyta, kad Lietuvos pilietis gali būti kartu ir kitos valstybės pilietis, jei jam Lietuvos pilietybė grąžinta dėl ypatingų nuopelnų Lietuvos valstybei.

Lietuvos pilietybė už ypatingus nuopelnus valstybei gali būti grąžinta, jei asmuo ją įgijo gimdamas ir po to jos neteko.

Klaipėdoje gimusi D. Henke Vokietijoje baigė studijas, daugiau kaip 20 metų dalyvauja Hamburgo ir visos Vokietijos lietuvių veikloje. 2018 metais ji antrą kartą perrinkta Pasaulio lietuvių bendruomenės pirmininke.

Prezidentūra pranešime tarp D. Henke nuopelnų nurodo tai, kad ji 2004 metais padėjo įkurti iki šiol gyvuojančią lituanistinę Hamburgo mokyklą „Abėcėlė“, yra ne pelno siekiančios lietuvių ir vokiečių draugijos „LiT.art“ kultūros draugijos narė, Europos lietuvių kultūros centro Hiutenfelde įkūrėja, daugybės renginių lietuvių bendruomenėms organizatorė.

Anot pranešimo, jau du dešimtmečius D. Henke aktyvi veikla padeda palaikyti užsienio lietuvių nuolatinį ryšį su tėvyne, saugoti tautinį identitetą, skatinti lituanistinį švietimą ir puoselėti kultūrines tradicijas lietuvių bendruomenėse.

Rekomendacijas dėl pilietybės grąžinimo už nuopelnus D. Henke pateikė buvęs užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, Lietuvos ambasada Vokietijoje, Tautinių mažumų departamentas prie Vyriausybės, Lietuvos ambasada Airijoje, Pasaulio lietuvių bendruomenė.

Emigravusieji po nepriklausomybės atkūrimo 1990 metų kovo 11 dieną šiuo metu, išskyrus kai kurias išimtis, negali turėti dvigubos pilietybės.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra