Pereiti į pagrindinį turinį

A. Paulauskas vadovaus Seimui arba Teisingumo ministerijai?

2012-11-02 07:47
A. Paulauskas vadovaus Seimui arba Teisingumo ministerijai?
A. Paulauskas vadovaus Seimui arba Teisingumo ministerijai? / Tomo Urbelionio (BFL) nuotr.

Premjero kėdę besimatuojančiam socialdemokratų lyderiui Algirdui Butkevičiui tenka patirti ir saviškių, ir Valdemaro Tomaševskio kirčius.

Skėlė antausį

Derybos dėl valdžios lengvos tikrai nebus. Kėdžių dalybos – taip pat. Tad vargu ar kitos savaitės viduryje valdžios dėlionė, kaip žada A.Butkevičius, jau bus aiški. Priežasčių taip manyti – ne viena. Mat kairiųjų lyderiui tenka kęsti ne tik saviškių, bet ir Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) lyderio antausius.

Pasikvietus į koaliciją LLRA atstovus būtų galima lengviau sutramdyti Viktoro Uspaskicho Darbo partiją ir Rolando Pakso partijos veikėjus. Daugmaž toks buvo A.Butkevičiaus motyvas prie koalicijos dėtis pasiūlius lenkams, Seime užsitikrinusiems aštuonias kėdes. Tiesa, kalbėdamas su žurnalistais, kairiųjų lyderis dėstė, kad LLRA programinės nuostatos panašios, tad prisidėti prie koalicijos šiems pasiūlyta neatsitiktinai.

Tačiau LLRA lyderis V.Tomaševskis kairiųjų vedliui, kvietusiam sėstis prie bendro derybų stalo, skėlė riebų antausį. Jis pareiškė, kad ketina išvykti ir derėtis kol kas negalės, be to, pareikalavo net keturių ministerijų. Politikos apžvalgininkai sutaria: tokie V.Tomaševskio veiksmai ir neadekvatus postų reikalavimas liudija, kad prie koalicijos jungtis šie neketina arba siekia padidinti savo įtaką.

Įtakos zonos

Tačiau A.Butkevičiaus rūpestis – ne tik V.Tomaševskis. Svarbiausias uždavinys dabar – kaip sumažinti koalicijos partnerių Darbo bei Tvarkos ir teisingumo partijų apetitą. Jau sutarta, kad Seimo pirmininko kėdė atiteks Darbo partijai ir svarstoma, kad ją galėtų užimti Virginija Baltraitienė arba Artūras Paulauskas.

Šiam vėl į didžiosios politikos areną grįžusiam veikėjui matuojama ir kita – teisingumo ministro – kėdė. Tačiau V.Uspaskichas iki pat paskutinės minutės galimų kandidatūrų į ministrus neatskleis.

Aišku jau ir tai, kad Susisiekimo arba Ūkio ministerija taip pat priklausys Darbo partijos atstovams. Pretendentų į ministrų postus – ne vienas. Susisiekimo reikalai gali būti patikėti šios partijos atstovui Šarūnui Biručiui, o jei ministro postą užimtų socialdemokratų žmogus – Rimantui Sinkevičiui.

Nė neabejojama, kad Darbo partijai teks ir švietimo ir mokslo ministro postas. Gintaro Steponavičiaus įpėdiniu, spėjama, taps Vydas Gedvilas.

Saviškių aistros

Neką mažesnės aistros dėl šiltų kėdžių verda besiderančiose koalicijos partijose. Dėl socialinės apsaugos ir darbo ministro posto „konkuruoja“ socialdemokratai Algirdas Sysas ir Vilija Blinkevičiūtė. O energetikos ministre save jau reginti Birutė Vėsaitė, dienraščio žiniomis, Seimo užkulisiuose skelbia, kad šį postą A.Butkevičius jai pažadėjęs senų seniausiai. Tačiau abejojama, ar B.Vėsaitės kandidatūra tenkintų Prezidentę Dalią Grybauskaitę.

Ne vienas kairysis piktinasi, kad postai dalijami ne tiems, kurie „sunkiai dirbo“ ir rengė programas, o tiems, kurie lojalesni. Neabejotina, kad būsimojoje Vyriausybėje dirbs kairiųjų partijos viršūnėlės – Juozas Olekas ir Juozas Bernatonis.

Dalis kairiųjų nepatenkinti ir tuo, kad finansų ir užsienio reikalų ministrus A.Butkevičius pasiūlė rinktis D.Grybauskaitei. Ar Linas Linkevičius tikrai užims užsienio reikalų ministro postą, iki galo neaišku, nors šio kandidatūrą D.Grybauskaitė, kaip skelbiama, išsirinko pati.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų