Tai, kad sūnus per kūno kultūros pamoką susižalojo, šiaulietis sužinojo tik tada, kai vaikas jau buvo ligoninėje. Apie nelaimę vyrą informavo žmona, kuri kartu su dvylikamečiu tiesiai iš mokyklos nuvyko į priėmimą.
„Kairės rankos abu kaulai lūžę su pasislinkimu, mediciniškai sakant, su perforacija, o kitos rankos vienas kaulas lūžęs, galva buvo sumušta, bet tik sumušimas, sukrėtimo, kaip supratau, nėra“, – šnekėjo mokinio tėtis M. Rešeliauskas.
Vyras piktinasi, kad kūno kultūros mokytojas berniukui nesuteikė pagalbos, nors esą sūnus visą laiką šaukė, kad kas nors kviestų medikus.
„Nekvietė greitosios pagalbos, nors vaikas klykė ne savo balsu, prašė, kad greitąją iškviestų. Paskui jau vaikas ėmėsi visokių keiksmų, pradėjo keiktis, kaip man pasakojo, kad nebežinojo, ką daryti. Tada pradėjo prašyti, kad paskambintų mamai, tai šiaip ne taip paskambino mamai“, – pasakojo M. Rešeliauskas.
Kai nurimo berniukas, tada mokytojas paklausė, ar tu gali atsistoti, padėjo jam pakilti, atsisėsti ant suolo.
Anot mokyklos vadovės, būtent tėvams reikia pranešti apie mokinio savijautą, jei gyvybei negresia pavojus, nėra atvirų lūžių ar aiškiai matomo kraujavimo. Esą greitąją kviesti numatyta tik išimtiniais atvejais.
„Akivaizdžių požymių, kad vaikui gresia pavojus gyvybei ar jis netekęs sąmonės, tokių dalykų nebuvo. Taigi, privalu kviesti artimuosius, vaikas nepilnametis ir tėvai priima sprendimą“, – kalbėjo Šiaulių „Salduvės“ progimnazijos direktorė Natalija Kaunickienė.
Anot direktorės, mokytojas į nelaimę sureagavo žaibiškai ir atliko visus būtinus veiksmus. Mokinį nuramino, apklausė, šaldė skaudančias vietas.
„Pirmąją pagalbą suteikė, ledas buvo laikomas iki pat mamai atvykstant ant tų vietų, kai berniukas įvardijo, kad tai riešai, nes nebuvo akivaizdžiai matyti, kas jam atsitiko“, – teigė N. Kaunickienė.
Esą kompetentingas pedagogas berniuku pasirūpino, kaip priklauso. Tuo administracija įsitikino peržiūrėjusi sporto salės vaizdo kamerų įrašą.
„Mokytojas nuo pat pirmos akimirkos, pasilenkęs prie vaiko, klausė, kas atsitiko, nes mokytojas nugara buvo į tą vaiką tuo metu, kai jis griuvo, tai nematė, kas atsitiko. Kai nurimo berniukas, tada mokytojas paklausė, ar tu gali atsistoti, padėjo jam pakilti, atsisėsti ant suolo“, – aiškino N. Kaunickienė.
Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:
Tačiau mokinio tėvams atrodo kitaip. Esą medikus kviesti buvo būtina, mat niekas nežino, ar nepažeisti vidaus organai, ar nėra smegenų sukrėtimo.
„Pedagogas turėjo pastebėti, nes buvo ir galva smarkiai sutinusi, ir abi rankos lūžusios, visi kaulai, yra sudėti papildomi metalai, kad atstatytų kaulus į vietą. Tokio įvykio metu reakcija abejinga“, – kalbėjo M. Rešeliauskas.
Mokykla apie susižalojusį mokinį iškart informavo savivaldybės švietimo skyrių ir sudarė komisiją šiam atvejui nuosekliai ištirti. Esą tada paaiškės, ar mokykla tikrai pasielgė teisingai.
„Spręsti pagal tai, kas yra pasakojama, atrodo, kad yra atlikti visi veiksmai. Atvirų lūžių nesimatė, buvo greita pedagogo reakcija ir ledas uždėtas, vaikas buvo pasodintas, iškart buvo skambutis šeimai ir visi šie veiksmai atlikti per 25 minutes“, – šnekėjo Šiaulių švietimo skyriaus vedėja Edita Minkuvietė.
Pagal nustatytą Švietimo ministerijos tvarką, greitoji pagalba kviečiama ne visais atvejais. Ji būtina tik tada, kai vaiko gyvybei gresia pavojus arba yra aiškiai matomų baisių sužalojimų. Tačiau dvylikamečio tėvai teisybės žada ieškoti policijoje. Dėl pareigų neatlikimo ir pirmosios pagalbos nesuteikimo, mokytoją duos į teismą.
(be temos)