„Per valandą ateina 14–17 naujų ligonių. Ir jie vis eina“, – sakė priėmimo skyriaus gydytoja.
Ligoninės kieme – greitosios pagalbos automobilių eilės.
„Tiesiog iš automobilių neišlipame. Visas rytas toks“, – pažymėjo į iškvietimą skubėjusi greitosios pagalbos darbuotoja.
Dėl lūžių ir sumušimų ant ledo gatvėje į ligoninę kreipiasi nuo vaikų iki senjorų. Dažniausi sumušimai arba lūžiai – riešai, kojos, šlaunikauliai, galvos.
Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:
Visi turėjo apsišarvuoti kantrybe, daugumai ligonių buvo reikalingas rentgeno tyrimas. Traumų patyrę panevėžiečiai pasakojo, kad plikas ledas matėsi, bandė jį apeiti, bet padariniai tie patys.
„Kritau ant šono, atrodė, kad lengvai. Tačiau pastebėjau, kad kojos net pasukti negaliu“, – dalijosi panevėžietė Erna.
Miesto gatves prižiūri specialusis autotransportas. Anot bendrovės, lijundrai, kaip lietaus ir šalčio vienu metu reiškiniui, iš vakaro specialiai nesiruošta, kadangi net panašių prognozių nebūta.
„Niekas nerodė, kad naktį bus lijundra. Nė viena orų prognozė nerodė. Ką reiškia pasiruošti iš anksto, kai nežinai, kam ruoštis“, – pažymėjo Miesto tvarkymo skyriaus vadovas Sigitas Vainauskas.
Lijundra Panevėžyje prasidėjo vidurnaktį ir baigėsi 5 val. ryto. Vadinasi, miestas apledėjo, kai žmonės miegojo.
Per valandą ateina 14–17 naujų ligonių.
„Apie 12 val. prasidėjo lietus ir buvo apie –2 laipsnius šalčio. Kelios minutės ir visas miestas buvo padengtas ledu“, – sakė S. Vainauskas.
Pasak S. Vainausko, budinčios tarnybos sukeltos ant kojų nuo 1 val. nakties. Buvo barstoma druska ir jos mišinys. Tačiau, nenustojus lyti ir šalti, vėl apsitraukdavo ledo sluoksnis. Mieste specialusis autotransportas barsto ir kitaip prižiūri gatves, šaligatvius ir viešas erdves. Daugiabučių teritorijos – bendrijų reikalas, todėl kiemais turi pasirūpinti patys gyventojai.
Naujausi komentarai