Įvedus naująją valiutą tarp gyventojų atgimė prieš keletą metų plačiai iš lūpų į lūpas plitusi legenda, kaip reikėtų apsaugoti savo pinigus, esančius banko sąskaitoje.
Iškvies policiją?
Klaipėdietei, kuri itin dažnai už paslaugas ar pirkinius atsiskaito banko kortele, viena kasininkė rimtu veidu paaiškino, kad, suvedus banko kortelės kodų kombinaciją atbuline tvarka, automatiškai perspėjimas pasieks policiją.
"Jūs ką, nežinojote? Jei suvesite savo kodus atbulai, automatiškai kompiuteris nusiųs žinutę policijai. O jei kas nors jums grasins ir mėgins atimti pinigus prie bankomato, kaip kitaip pranešite, kad vyksta apiplėšimas?" – mįslingai aiškino darbuotoja.
Pasiteiravus, ar iš tiesų egzistuoja tokia apsaugos sistema, policijos pareigūnai tikino pirmą kartą girdintys, kad kas nors būtų įdiegęs tokią sistemą.
Klaipėdos Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos 1-ojo skyriaus viršininkas Arlandas Lavrentjevas tikino, kad policijos pareigūnai nėra nė karto vykę pagal tokio pobūdžio iškvietimą.
"Kas būtų, jei, kiekvieną kartą kitaip suvedus PIN kodą, turėtų atvykti policijos ekipažas? Prie kiekvieno bankomato reikėtų važiuoti? Nors nesu tikras, kokias pranešimų sistemas yra įsidiegę bankai", – kalbėjo pareigūnas.
SMS žinutė išgelbėjo pinigus
Klaipėdiečiai pamena prieš keletą metų taip pat aktyviai aptarinėtas panašias legendas, susijusias su elektronine bankininkyste ir bankomatais.
"Labiausiai tikėtina, kad žmogaus santaupas apsaugos jo paties veiksmai. Galima įvesti apribojimus. Nors šiuo metu bankai taip pat taiko grynųjų pinigų išėmimo sumų apribojimus. Galima užsisakyti banko paslaugą, kad apie pinigų judėjimą jūsų sąskaitoje būtų pranešta SMS žinute. Kiek pamenu, ši paslauga padėjo išaiškinti vieną nusikaltimą. Gavęs tokią žinutę žmogus sužinojo, kad kažkas bando pervesti pinigus iš jo sąskaitos ", – prisiminė pareigūnas.
Dar viena bankų siūloma paslauga taip pat gali padėti apsaugoti gyventojų santaupas.
"Užregistravo banke savo mobiliojo telefono numerį, pervedant pinigus iš sąskaitos, patvirtinimo kodą paprašoma surinkti mobiliuoju telefonu ir išsiųsti žinute", – tikino A.Lavrentjevas.
Skaičių seka nepadės
Banko "Swedbank" atstovas spaudai Saulius Abraškevičius tikino, kad tarp klaipėdiečių nežinia kodėl vėl skleidžiama legenda.
"Tai, kad surinkus atbuline eiga savo mokėjimo kortelės PIN kodą policijai yra siunčiamas signalas, yra niekuo nepagrįstas mitas. Jei klientas bankomate surinks savo mokėjimo kortelės PIN kodą atbuline tvarka – bankomatas tai supras kaip neteisingai suvestą PIN kodą ir paprašys suvesti teisingai. Kaip žinome, neteisingai suvedus PIN kodą tris kartus, mokėjimo kortelė bus užblokuota ir klientas nebegalės ja naudotis", – aiškino banko atstovas.
Policijos pareigūnai tikino, jog vieša paslaptimi tapęs faktas, kad bankomatuose yra įrengtos vaizdo stebėjimo kameros, yra puikiausias akstintas nusikaltėliams vengti tokių vietų.
Banko "DNB" atstovas spaudai Andrius Vilkancas priminė, kad bankomatuose banko kortelės bus užblokuotos po trijų neteisingų mėginimų surinkti PIN kodą, o parduotuvėse – po 5 kartų.
Naujausi komentarai