Kaip šią savaitę pranešė Kultūros ministerija, yra nustatytas šešių mėnesių pereinamasis laikotarpis viešosios informacijos rengėjams ir skleidėjams registruotis VIRSIS ir pradėti teikti duomenis į sistemą.
Sistemoje turės būti pateikiami duomenys apie Lietuvos registruotų viešosios informacijos rengėjų ir skleidėjų valdymą, dalyvius, vykdomas visuomenės informavimo veiklos rūšis, valdomas visuomenės informavimo priemones, už jų turinį atsakingus asmenis, padarytus rimtus profesinius pažeidimus ir profesinės etikos nesilaikymą.
Taip pat turės būti skelbiama apie turimas licencijas ir nustatytas metines įmokas, leidinių tiražą, gautas pajamas iš politinės reklamos, lėšas iš viešojo sektoriaus subjektų, paramą iš fizinių ir juridinių asmenų.
Pradėjus veikti VIRSIS, pareigą į ja teikti duomenis turės viešosios informacijos rengėjai ir skleidėjai, jų veiklos reglamentavimo ir savitvarkos institucijos – Kultūros ministerija, Lietuvos radijo ir televizijos komisija, Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnyba, Visuomenės informavimo etikos asociacija, taip pat viešojo sektoriaus subjektai.
Kultūros ministerija pažymi, kad VIRSIS nebus teikiami ir viešinami duomenys apie dalyvius – fizinius asmenis – tų viešosios informacijos rengėjų ir skleidėjų, kurių teisinė forma yra asociacija, religinė bendruomenė ar religinė bendrija, profesinė sąjunga ar jų susivienijimas.
VIRSIS sukurta panaudojant Europos Sąjungos (ES) struktūrinių fondų lėšas korupcijos prevencijai. Projektui įgyvendinti panaudota 419 tūkst. 907 eurai, iš kurių ES biudžeto lėšos sudarė 356 tūkst. 921 eurą, valstybės biudžeto lėšos – 62 tūkst. 986 eurus.
VIRSIS pradėta kurti 2019 metais ir pakeis iki šiol Kultūros ministerijos administruotą Viešosios informacijos rengėjų ir skleidėjų duomenų bazę. Naujos sistemos valdytojas yra Kultūros ministerija, o tvarkytojas – Registrų centras.
Naujausi komentarai