„Darbo jaunimui šiandien nėra ir jo nebus bus tol, kol jaunimas nesukurs sau darbo vietų. Turiu omeny ir teisininkus, ir menininkus - verslumas turi pasireikšti visose srityse. Ne valstybė jiems turės sukurti darbo vietą, jis turės pats susikurti darbo vietą“, - diskusijoje sakė M.Majauskas.
Pasak jo, požiūris, kai tikimasi, kad valstybė sukurs žmogui darbovietę, yra „senovinis socialistinis“.
Kai kurie verslo atstovai diskusijoje išsakė požiūrį, kad valdžia kuria kliūtis verslui, o verslininkas viešojoje erdvėje vaizduojamas negatyviai.
Pasak Lietuvos laisvosios rinkos instituto prezidento Žilvino Šilėno, Lietuvoje vis dar yra nemažai biurokratinių kliūčių, kurios tik trukdo verslui.
„Kiek iš jūsų žino, kad interneto kavinėje 1,2 metro atstumas tarp monitorių turi būti?“, - iliustravo Ž.Šilėnas.
Pasak jo, Lietuvoje verslui kliūtis kelia ir darbdaviui brangiai kainuojantis darbuotojo išlaikymas.
„Jeigu nori žmogui išmokėti 2200 litų - tūkstantį “baksų„, grubiai sakant - tai iš tikrųjų turi sumokėti 4600 litų“, - sakė Ž.Šilėnas.
„Advanced avice“ direktorius Ilja Malkinas diskusijoje teigė, kad Lietuvoje verslą kurti galima ir daromi teigiami žingsniai, tačiau kartais daromos reformos nepasiekia tikslo.
„Jeigu politikas į kamerą šneka gerus dalykus, tai kol iki apatinės tarnautojų grandinės nueina, tai kažkaip užstringa.“, - sakė I.Malkinas.
„Nemateko“ direktorė Egidija Vaicekauskienė teigė, kad verslininkai viešojoje erdvėje yra nuvertinami.
„Jautiesi valstybės nesuprastas. Bendroje opinijoje yra nepateikiamas verslininkas, kaip naudingas žmogus, ar įmonių komandos kaip naudingos“, - teigė E.Vaicekauskienė.
Naujausi komentarai