Generolas Romualdas Boreika praturtėjo teisėtai ar neteisėtai? Ar ilgametis Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) vadovas iš tikro slėpė nelegalias pajamas? Pusantrų metų į šiuos klausimus ne itin noriai atsakinėjantys prokurorai buvusį aukštą pareigūną kratys dar keletą mėnesių.
Tyrimas pradedamas, tada nutraukiamas, vėl atnaujinamas, galiausiai – pratęsiamas. Maždaug taip pastaruosius pusantrų metų prokurorai aiškinasi buvusio FNTT vadovo R.Boreikos galimą neteisėtą praturtėjimą.
Ikiteisminį tyrimą dėl R.Boreikos Generalinė prokuratūra nutraukė pernai spalį, o gruodį, įsikišus premjerui Andriui Kubiliui, vėl atnaujino, tačiau patys nusprendė šios bylos nebesiimti. Paaiškėjo, kad buvusio FNTT vadovo galbūt neteisėtą praturtėjimą pavesta tirti prokurorams iš Kauno.
„Byla į Kauną persiųsta dar gruodį. Galimos nusikalstamos veikos padarytos Kaune, ten tie turtai ir buvo tikrinami. Kaune gyvena žmonės, kurie buvo tikrinami, liudytojai taip pat gyvena Kauno apskrities teritorijoje“, – taip dienraščiui aiškino Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento vyriausiasis prokuroras Irmantas Mikelionis, R.Boreikos bylą perdavęs Kauno prokurorams.
Gruodžio pradžioje, kai ikiteisminis tyrimas buvo atnaujintas, Generalinės prokuratūros atstovai žadėjo, jog ikiteisminis tyrimas bus baigtas po trijų mėnesių. Paaiškėjo, kad tiek laiko prokurorams vis dėl to neužteks – tyrimas bus tęsiamas dar kelis mėnesius.
„Per tą laiką turi būti pasiektas rezultatas“, – dienraščiui per atstovę spaudai perdavė ikiteisminį tyrimą dėl R.Boreikos kontroliuojantis Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos skyriaus prokuroras Ričardas Gailevičius.
Ar tai reiškia, kad prokuroras po dviejų mėnesių tikisi R.Boreikai surašyti kaltinamąjį aktą ir bylą perduoti teismui, Kauno apygardos prokuratūra nepatikslino.
Buvusio FNTT vadovo veiklą, vos šiam atsistatydinus iš FNTT direktoriaus pareigų, aiškinosi speciali premjero A.Kubiliaus sudaryta darbo grupė. Paaiškėjo, kad R.Boreikos šeima patalpas Kaune po trejų metų nuo jų įsigijimo pardavė septyniskart brangiau – taip esą galėjo būti sudarinėjami fiktyvūs sandoriai siekiant legalizuoti pajamas. Daug klausimų kėlė ir įslaptintos kelerių metų R.Boreikos pajamų deklaracijos.
Ar tai teisėta, ar ne, prokurorai negali atsakyti iki šiol.
Tyrimą yra atlikusi ir Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI), tačiau su VMI išvada susipažinę prokurorai reikšti kokių nors įtarimų R.Boreikai pagrindo nerado, bet byla po kiek laiko buvo atnaujinta.
Naujausi komentarai