„Lazda turi du galus. Puikiai suprantame, kad rusų tauta nėra Kremlius. Vienaip ar kitaip tūkstantmečius jie yra mūsų kaimynai ir ateityje, matyt, bus mūsų kaimynai“, – ketvirtadienį Eltai teigė Š. Birutis.
„Daug rusų tautybės žmonių gyvena Lietuvoje. Tai visiškai natūralu. Jie Lietuvos piliečiai ir, ko gero, yra lojalūs Lietuvai kaip savo tėvynei. Todėl iš karto uždėti neigiamą „štampą“ tautybei ir jų kultūrai, manau, kad yra visiškai neteisinga, neadekvatu ir politikai taip elgtis neturėtų“, – tikino būsimasis ministerijos vadovas.
Paskirtasis kultūros ministras tikina, kad kiekvienas į Lietuvą koncertuoti atvykstantis rusų atlikėjas turi būti vertinamas individualiai.
„Atlikėjai atlikėjams yra nelygūs. Daug Rusijos atlikėjų yra migravę ir yra tokių, kurie nėra palaikantys Kremliaus režimą. Reikia daryti skirtumus tarp tų atlikėjų, kurie palaiko režimą bei jam yra absoliučiai lojalūs. Reikia kalbėti apie kitus, kurie yra išvykę už Rusijos ribų, priešinasi – jie taip pat yra Rusijos kultūros atstovai. Negalime visiems dėti lygybės ženklo“, – aiškino Š. Birutis.
Todėl iš karto uždėti neigiamą „štampą“ tautybei ir jų kultūrai, manau, kad yra visiškai neteisinga, neadekvatu ir politikai taip elgtis neturėtų.
Savo ruožtu praėjusių metų pradžioje šiuo metu kadenciją baigiantis kultūros ministras Simonas Kairys tikino, kad Lietuvos kultūros sferoje būtų naudingas „mentalinis karantinas“ ir atsiribojimas nuo rusiško meno. Tokį atsiskyrimą jis vadino puikiu būdu parodyti solidarumą su Ukraina.
Pernai gruodį Seimo Kultūros komitetas kreipėsi į Vyriausybę, prašant įsteigti komisiją, kuri vertintų į Lietuvą atvykstančius rusų atlikėjus. Taip pat siūlyta sudaryti rekomendacinį klausimyną, į kurį galėtų atsakyti organizatoriai, nurodydami, ar tas atlikėjas nėra prorusiškas. Visgi Vyriausybė nematė pagrindo sudaryti tokią komisiją.
Į Lietuvoje nepageidaujamų asmenų sąrašą jau yra įtraukti tokie Rusijos atlikėjai kaip Filipas Kirkorovas, Khabibas Šaripovas, Nataša Koroliova.
Naujausi komentarai