Gegužės 9 dieną vykusio darbo grupės posėdžio metu taip pat patvirtintas viešųjų konsultacijų grafikas: jos, bendradarbiaujant su akademine bendruomene, bus organizuojamos Vilniuje ir Klaipėdoje.
„Valstybės strateginiai dokumentai negali atsilikti nuo geopolitinės realybės, todėl sparčiai dirbame atnaujinant Nacionalinę saugumo strategiją – birželio pradžioje tikiuosi matyti pirmąjį bendrųjų principų ir saugumo aplinkos juodraštį, o ministerijos bei susijusios įstaigos turės pateikti savo atsakomųjų veiksmų planus pagal valstybės funkcionavimo sritis“, – sakė krašto apsaugos ministrė Dovilė Šakalienė, pirmininkaujanti Nacionalinio saugumo strategijos atnaujinimo darbo grupei.
„Per viešąsias konsultacijas, kurios vyks gegužę ir birželį, tikiuosi sulaukti vertingų įžvalgų iš akademinės bendruomenės bei saugumo ekspertų“, – teigė ji.
Anot KAM, atnaujintame dokumente ypatingas dėmesys bus skiriamas visapusiškam šalies gynybos stiprinimui, valstybės atsparumo didinimui, visuomenės įtraukimui ir pasirengimui galimoms krizėms.
Planuojama, kad dokumente bus sistemiškai analizuojami tiek vidaus, tiek tarptautiniai saugumo iššūkiai, o taip pat nustatomi ilgalaikiai atsako ir valstybės stiprinimo prioritetai.
Ministerijos teigimu, suplanuotas ir antrasis strategijos rengimo etapas: numatyta, kad kiekviena ministerija turi parengti savo kuruojamas sritis apimantį veiksmų planą atgrasymo ir gynybos laikotarpiui, kuris leis užtikrinti geresnę institucijų tarpusavio veiksmų koordinaciją ir nuoseklų veikimą visos valstybės mastu.
Dokumento rengimo procese dalyvauja visų ministerijų, Prezidento kanceliarijos, Vyriausybės kanceliarijos, Valstybės saugumo departamento, Specialiųjų tyrimų tarnybos atstovai, taip pat glaudžiai bendradarbiaujama su Seimu, organizuojamos viešosios konsultacijos su visuomene bei suinteresuotomis grupėmis.
Šiuo metu galiojanti Nacionalinio saugumo strategija buvo patvirtinta 2021 metais. Strategija atnaujinama periodiškai, atsižvelgiant į geopolitinės aplinkos pokyčius.
KAM teigimu, planuojama, kad naujas Nacionalinio saugumo strategijos projektas Seimui bus pateiktas svarstyti iki šių metų pabaigos. Tikimasi, kad atnaujinta strategija padės koordinuoti valstybės institucijų veiklą, užtikrins efektyvų resursų planavimą ir įtvirtins ilgalaikę šalies saugumo viziją.
Naujausi komentarai