„Iš principo su ukrainiečių gamintojais kalbamės apie įvairių dronų – ir raketų-dronų, ir jūrinių dronų – gamybą. Ir aišku, kad „Magura“, man atrodo, visiems mums patinka“, – BNS trečiadienį sakė ministrė.
„Tai yra vienas iš ginkluotės elementų, apie kurį su ukrainiečiais tikrai kalbamės ir žiūrėsime, ką galime pasiekti“, – pridūrė D. Šakalienė.
Ji pažymėjo, kad naują ginkluotę svarstoma įsigyti pagal „vienas plius vienas“ modelį, kai pusė Lietuvos apmokėtos įrangos būtų perduodama Ukrainai.
„Tas modelis „vienas plius vienas“, kad Lietuva sumokėtų už du ginkluotės elementus ir vienas liktų Lietuvos ginkluotosioms pajėgoms, o kitas Ukrainos kariuomenei, tikrai yra tai, apie ką mes su ukrainiečiais kalbame, nes ukrainiečių kariuomenės palaikymas ir parama jiems yra kritiškai svarbus“, – sakė D. Šakalienė.
Ji teigė šiuo metu negalinti detaliau komentuoti, kur ir kiek ginkluotės pagal tokį modelį galėtų būti gaminama.
„Antras dalykas, mes ir šiaip finansiškai remiame ukrainiečių gynybos pramonę, esame tam alokavę 20 mln. eurų ir žiūrėsime taip pat, ką ateityje galima su tuo padaryti“, – kalbėjo ministrė.
Kaip rašė BNS, jūrinis dronas „Magura V5“, atrodantis kaip juodas greitaeigis kateris, buvo pristatytas 2023-iaisiais. Pranešama, kad jo maksimalus greitis siekia 80 km/val., o naudingoji apkrova – 320 kilogramų.
Ukrainiečiai anksčiau skelbė šiuo dronu sunaikinę rusų karinių laivų, sraigtasparnį.
Naujausi komentarai