Juos prie Prezidentūros pasitiko šalies vadovo atstovas spaudai Ridas Jasiulionis.
„Viskas tuoj paaiškės. Dėl galimybių paso“, – žurnalistams sakė aktorius Gediminas Storpirštis.
Jis atnešė didelį susuktą popieriaus lapų ritinį, kaip pats tvirtino, su „daugiau nei 100 tūkstančių parašų“.
Anot kreipimosi iniciatorių, per savaitę ją pasirašė daugiau kaip 133 tūkst. asmenų, tačiau atlikus patikrą pasirašiusiųjų skaičius sumažėjo iki 112 tūkstančių.
„Peticija yra pilietinė iniciatyva. Šiais 112 tūkst. žmonių parašų, kurie buvo surinkti per rekordinį laiką – savaitę, įpareigojame prezidentą kreiptis į Konstitucinį Teismą su paprasčiausiu klausimu: „Ar galimybių pasas yra teisėtas?“ – sakė peticijos „Dėl galimybių paso veikimo stabdymo“ iniciatorė, muzikologė Vita Gruodytė.
„Susipriešinusioje visuomenėje sklandančios abejonės dėl galimybių paso rodo, kad turime pagaliau išsiaiškinti, kas teisiniu požiūriu yra legalu ir kas ne“, – teigė ji.
Peticija yra pilietinė iniciatyva. Šiais 112 tūkst. žmonių parašų, kurie buvo surinkti per rekordinį laiką – savaitę.
Anot pranešimo, tarp pasirašiusiųjų peticiją yra aktoriai Ramūnas Cicėnas, Rimantė Valiukaitė, Inesa Paliulytė, sportininkas Žydrūnas Savickas.
Šiuo metu galimybių pasas taikomas vaikams nuo 12 metų ir dviejų mėnesių. Dėl to kelis kartus prie Vyriausybės ir Prezidentūros protestavo „basomis mamomis“ pasivadinusios moterys.
Jos prašė prezidento į Konstitucinį Teismą kreiptis dėl galimybių paso vaikams.
Lapkritį Konstitucinis Teismas priėmė nagrinėti grupės opozicinių parlamentarų prašymą įvertinti, ar Vyriausybės nutarimas dėl galimybių paso neprieštarauja pagrindiniam šalies įstatymui.
Tačiau į teismą kreipusis prezidentui, galimybių pasas nustotų galioti, kol būtų pateiktas teismo išaiškinimas.
Naujausi komentarai