Pereiti į pagrindinį turinį

Seimo komisija siūlo panaikinti A.Kašėtos teisinę neliečiamybę

2011-06-23 15:46
Seimo komisija siūlo panaikinti A.Kašėtos teisinę neliečiamybę
Seimo komisija siūlo panaikinti A.Kašėtos teisinę neliečiamybę / Tomo Lukšio (BFL) nuotr.

Laikinoji Seimo komisija siūlo parlamentui panaikinti Kelių eismo taisykles pažeidusio parlamentaro liberalo Algio Kašėtos teisinę neliečiamybę.

Kaip BNS informavo komisijos pirmininkas konservatorius Vaidotas Bacevičius, už tokį sprendimą buvo aštuoni komisijos nariai, vienas balsuodamas susilaikė.

Seimas dėl A.Kašėtos imuniteto panaikinimo turėtų balsuoti iki pavasario sesijos pabaigos, birželio 30-osios.

Antradienį generalinis prokuroras Darius Valys kreipėsi į Seimą, prašydamas panaikinti greitį kelyje smarkiai viršijusio liberalo teisinę neliečiamybę. Pareigūno duomenimis,

A.Kašėta turi dvi galiojančias nuobaudas už Kelių eismo taisyklių pažeidimus.
"Seimo narys turėtų atsakyti dėl dar vieno galimai padaryto pažeidimo", - tvirtino D.Valys.
Jis pabrėžė, kad Seimui nedavus išankstinio sutikimo suvaržyti parlamentaro laisvę, administracinė byla negalės būti nagrinėjama teisme, nes viena iš galimų nuobaudų - areštas.

Prokuroras į Seimą dėl A.Kašėtos neliečiamybės panaikinimo kreipėsi Lietuvos kelių policijos tarnybos prašymu.

Pareigūnai nustatė, kad A.Kašėta keliu Vilnius-Varėna keliu važiavo 170 kilometrų per valandą greičiu. Parlamentaras kelyje leistiną 90 kilometrų per valandą greitį viršijo 80-čia kilometrų per valandą.

Lietuvos kelių policijos tarnyba pateikė duomenis, jog A.Kašėta ir praeityje yra ne kartą baustas už Kelių eismo taisyklių pažeidimus bei turi dvi galiojančias nuobaudas.
Už greičio viršijimą parlamentarui gresia nuo 1000 iki 1500 litų bauda su teisės vairuoti atėmimu nuo vieno iki trijų mėnesių arba septynių parų administracinis areštas su teisės vairuoti atėmimu šešiems mėnesiams.

Sustabdytas smarkiai viršijęs greitį A.Kašėta įteikė atsistatydinimo prašymą iš Seimo pirmininkės pavaduotojo pareigų. Seimas praėjusią savaitę šį prašymą patenkino.
Kad būtų panaikinta Seimo nario teisinė neliečiamybė, už tai numatančią Seimo rezoliuciją turi balsuoti ne mažiau kaip 71 iš 141 parlamentaro.

Pagal Konstituciją, Seimo narys be Seimo sutikimo negali būti traukiamas baudžiamojon atsakomybėn, suimamas, negali būti kitaip suvaržoma jo laisvė.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų