Naujai parengtame Valstybės tarnybos įstatyme siūloma atsisakyti valdininkų pareigybių kategorijų, o į aukštesnes pareigas reikalavimus atitinkančius asmenis būtų galima perkelti be konkurso.
Kaip rašo „Lietuvos žinios", Vidaus reikalų ministerijos specialistų parengtose Valstybės tarnybos įstatymo pataisose siūloma kasmetinį valstybės tarnautojų veiklos vertinimą atsieti nuo darbo užmokesčio sistemos - veiklos vertinimo rezultatai nebeleistų valdininkų perkelti į aukštesnes arba žemesnes pareigas, padidinti ar sumažinti atlyginimo. Dėl šios priežasties, anot projekto rengėjų, šiuo metu nesant pakankamo atlyginimo fondo įstaigoje net ir gerai dirbančių tarnautojų veikla nebūtinai vertinama kaip labai gera.
Vietoje to siūloma vertinti tarnautojų kompetenciją - numatoma galimybė dvejus metus iš eilės tarnautojo kompetenciją įvertinus kaip neatitinkančią reikalavimų siūlyti tarnautoją perkelti į lygiavertes ar žemesnes pareigas arba atleisti. Įstaigos vadovo veiklą siūloma leisti vertinti ir jo pavaldiniams, kolegoms, jo vadovams.
Valdininkams turėtų keistis ir darbo užmokesčio nustatymo tvarka - siūloma atsisakyti kritikuojamų priedų už kvalifikacinę klasę, o tam tikroms pareigybių grupėms nustatyti galimų pareiginių algų intervalą. Taip pat siūloma valdininkus skatinti papildomais mokymais, laisvomis dienomis, ar net darbo laiko trumpinimu, o už „išskirtinį indėlį" būtų mokamas iki dviejų atlyginimų dydžio priedas.
Įstatymo projekte siekiama nustatyti, jog iš žalą padariusio tarnautojo galima būtų reikalauti jos atlyginimo regreso tvarka, ilginamas ir tarnybinių nuobaudų sąrašas.
Skaičiuojama, kad naujai darbo užmokesčio sistemai įgyvendinti nestatutiniams valstybės tarnautojams reikėtų apie 10,4 mln. eurų, dar apie 150 tūkst. eurų gali prireikti keičiant tarnautojų registrą ir informacinę sistemą.
Naujausi komentarai