„Aš tiesiog buvau šoke, kad dalinamasi tokia bloga praktika. Jeigu kiti žmonės, nežinodami, kad tai yra blogai, pradės taikyti tokią praktiką gyvūnų šukavimo kabinetuose, tai yra tiesiog žiaurus elgesys“, – kalbėjo „Nuaro“ vadovė Jurgita Gustaitienė.
Nemaloniai nustebę ir šiuos vaizdus išvydę veterinarai bei kiti gyvūnų grožio specialistai.
„Čia gi gyvūnas. Savo vaiko juk nedėsite į džiovyklę. Jis gi nieko negali pasakyti, šeimininkams paskui nepapasakos. Niekas taip nedaro“, – sakė kačių kirpėja Tatjana Jegorova.
„Jokiu būdu neturėtų ten būti dedamas gyvūnas, kad ir kaip kirpėjai tai atrodo normalu, bet tai nėra normalu“, – teigė veterinaras Giedrius Survila.
Specialistai sako, kad skalbyklės ir džiovyklės gyvūnams yra pavojingi prietaisai.
„Džiovyklė ir skalbyklė – vienas pagrindinių buityje esančių prietaisų, kurie dažniausiai nužudo mūsų kates. Nes katės, matydamos angą, bando įlįsti, pagulėti ir labai dažnai pasitaiko mirtinų traumų tiek Lietuvoje, tiek kitose pasaulio valstybėse“, – tęsė J. Gustaitienė.
Išplitus katino džiovyklėje vaizdams, kirpyklos patikrinti atvyko ir Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba.
Kirpyklos šeimininkai į vidų įsileido ir parodė tą vietą, kurioje vyko visa istorija su katinu, tačiau komentuoti ir filmuotis atsisakė. Atsakymą pateikė raštu.
„Norime patikinti, kad ta informacija, kuri buvo pateikta viešojoje erdvėje, jog gyvūnas, šiuo atveju katinas, buvo džiovinamas džiovyklėje, yra netiesa. Katinas buvo laikinai patalpintas į džiovyklę tam, kad susigertų drėgmė į rankšluostį. Pripažįstame, kad suklydome parinkdami tam netinkamą vietą, bet patikiname, kad grėsmės gyvūno sveikatai ar gyvybei nebuvo kilę“, – teigė kirpyklos savininkai.
Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:
Kiti šunų kirpėjai tikisi, kad visiems tai bus gera pamoka.
„Užvynioti su rankšluosčiu ir kad kuo daugiau drėgmės nueitų į rankšluostį. Paskui dedame ant stalo ir džioviname su profesionaliu džiovintuvu. Vienas yra su temperatūra, toks, koks turi būti“, – sakė T. Jegorova.
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba pradėjo tyrimą dėl netinkamų gyvūnų laikymo sąlygų.
„Ta moteris, kuri katiną įdėjo, pripažino, kad įdėjo, taip pat pripažino, jog elgėsi neteisingai gyvūno atžvilgiu. O tai, kad skalbyklė arba džiovyklė nėra gyvūnų laikomo vietos, yra faktas, žinomas visiems. Laimė, kad neįjungė skalbimo ar džiovinimo režimo“, – kalbėjo Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos atstovas Giedrius Blekaitis.
Jei paaiškės, kad katinas nenukentėjo, gali būti skirta administracinė nuobauda – įspėjimas.
„Galima galvoti, kad jis nukentėjo dėl cheminių medžiagų. Iš to, kas paviešinta, žiauraus elgesio nėra“, – tęsė G. Blekaitis.
Tarnyba sako, kad Lietuvoje gyvūnų grožio paslaugos kol kas nėra reglamentuotos, tačiau Aplinkos ministerijoje rengiama augintinių gerovės strategija, kuri, tikimasi, įneš daugiau aiškumo, ką galima daryti su gyvūnais kirpyklose, o ko ne.
Naujausi komentarai