Socialdemokratai žinojo apie gresiančią krizę, bet tylėjo Pereiti į pagrindinį turinį

Socialdemokratai žinojo apie gresiančią krizę, bet tylėjo

Socialdemokratai žinojo apie gresiančią krizę, bet tylėjo
Socialdemokratai žinojo apie gresiančią krizę, bet tylėjo / Mindaugo Ažušilio nuotr.

Didžiausios opozicinės Socialdemokratų partijos tarybos posėdyje nagrinėta, kas kaltas dėl didžiulės ekonomikos krizės šalyje. Kairieji dėl visko kaltina dešiniųjų valdžią, tačiau Socialdemokratų partijos garbės pirmininkas Algirdas Brazauskas pripažįsta, kad prie krizės prisidėjo ir Gedimino Kirkilo Vyriausybė.

Partijos pirmininkas Algirdas Butkevičius sako, kad ekonominę krizę Lietuvoje paskatino milžiniški bankiniai pinigų srautai, sukėlę nekilnojamojo turto „burbulą“, tačiau kaltina dešiniųjų valdžią nesugebėjimu ją suvaldyti.

„Didžiausios ir jau neatitaisomos dešiniųjų politikų klaidos: nevaldomas nedarbas, skolinimasis su didžiulėmis palūkanomis. Bendrovės nebeturi apyvartinių lėšų ir stabdo savo veiklą arba bankrutuoja“, - sakė A.Butkevičius.

Per metus opozicijoje socialdemokratai taip ir nepristatė alternatyvios Vyriausybės programos. A.Butkevičius tik informavo, kad joje siūlys labiau kontroliuoti bankus, investuoti į darbo vietų kūrimą, kelių ir geležinkelių statybas, remti eksportuojančias įmones.

„Tas dokumentas, kurį jie paruošė, yra per silpnas. Jį reikia padaryti žymiai rimtesnį, konkretesnį ir su rimtomis rekomendacijomis, ką reikėtų daryti šitoje situacijoje“, - teigė A.Brazauskas.

Jis didžiausia dešiniųjų klaida vadina pakeltus mokesčius, kurie esą privertė verslą slėptis nuo jų mokėjimo, tačiau pripažįsta, kad prie krizės prisdėjo ir socialdemokratų Vyriausybė, kuri ne pagal galimybes pakėlė pensijas.

„G.Kirkilo jokiais būdais neginu. [...] mes buvome įsipareigoję 2008 m. pabaigoje pasiekti 650 litų vidutinę pensiją. Iš tikrųjų pensijos buvo padidintos iki 810 litų. Tokiu būdu tai sukėlė „Sodros“ milijardo deficitą“, - sakė A.Brazauskas.

G.Kirkilo Vyriausybės finansų ministras Remigijus Šadžius posėdyje neigė, kad šis sprendimas buvo priimtas norint nupirkti rinkėjų balsus, tačiau pripažino, kad jis neatitiko biudžeto galimybių.

Buvęs finansų ministras taip pat pripažino, kad kairiųjų Vyriausybė tuomet turėjo informacijos apie Lietuvai gresiančią krizę, bet sąmoningai apie tai tylėjo.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra