„Devyni mėginiai ištirti, sunkiųjų metalų kiekis neviršija nustatytų normų (...). Esame paėmę (mėginius – BNS) ir iš nevisiškai sandarių (šulinių – BNS)“, – trečiadienį Seimo Kaimo reikalų komitete teigė D. Remeika.
Žemės ūkio ministras Andrius Palionis pabrėžė, kad imant mėginius vanduo semiamas iš dugno, nes didesnė tikimybė, kad ten jis gali būti užterštas.
„Imant ir šuliniuose mėginius, imamas ne iš paviršiaus, o iš dugno, nes dioksinai nusėda į dugną, tai tikriausiai apatinė vandens dalis gali būti labiau užteršta nei viršutinė“, – pareiškė ministras.
Jo teigimu, dabar tiriami 95 vandens, pieno, gyvūnų mėginiai, paimti įvairiose vietovėse aplink gaisravietę.
Aplinkos viceministrė Justina Grigaravičienė pranešė, kad Geologijos tarnyba dar tiria grunto mėginius.
Devyni mėginiai ištirti, sunkiųjų metalų kiekis neviršija nustatytų normų.
„Grunto mėginius tiria, dalis jų išsiųsta į Čekiją. Tie tyrimai ilgos perspektyvos. Tikimės gauti savaitės bėgyje“, – komitete teigė ji.
Aplinkos ministras Kęstutis Mažeika pirmadienį teigė, kad galutiniai tyrimų rezultatai turėtų paaiškėti iki lapkričio 15 dienos.
Žemės ūkio ministras Andrius Palionis parlamentarams pranešė, kad gaisro paveiktose teritorijose yra 108 ūkiai, iš kurių 98 pieno, kiti – mėsinių galvijų. Pasak jo, 45 pieno ūkiai parduoda pieną perdirbti, o 43 jį naudoja savo poreikiams.
Gaisras Alytaus įmonėje „Ekologistika“ kilo spalio 16 dieną, ugniagesiai su ugnimi ir jos padariniais kovojo ilgiau nei savaitę.
K. Mažeika antradienį pranešė, kad apribos „Ekologistikos“ veiklą.
Naujausi komentarai