Stebina gyvūnus žalojančių žmonių elgesys: nori, kad keturkojis atrodytų piktesnis, protingesnis Pereiti į pagrindinį turinį

Stebina gyvūnus žalojančių žmonių elgesys: nori, kad keturkojis atrodytų piktesnis, protingesnis

2023-04-11 02:00 diena.lt inf.

Uždrausti pelnytis iš gyvūnų karpytomis ausimis ir uodegomis – to siekia Laisvės partijos ruošiamos įstatymo pataisos. Siūloma nebeleisti veisti ir prekiauti gyvūnais, kuriems ausys ar uodegos buvo apkarpytos. Taip pat uždrausti tokiems gyvūnams dalyvauti parodose, praneša LNK.

Stebina gyvūnus žalojančių žmonių elgesys: nori, kad keturkojis atrodytų piktesnis, protingesnis
Stebina gyvūnus žalojančių žmonių elgesys: nori, kad keturkojis atrodytų piktesnis, protingesnis / Freepik.com nuotr.

Vilniaus gatvėse kalbinti žmonės pritarė tokioms pataisoms, nes tai – žiaurus elgesys su gyvūnais ir tokie žmonės turėtų būti baudžiami.

„Manau, tai žalojimas. Šuo – draugas, nereikia jo išnaudoti“, – teigė vienas pašnekovas. 

„Nelabai žinau apie tai. Tačiau ta kultūra vos ne atskira respublika. Jei tai nelegalu, reikia atitinkamai bausti“, – aiškino kita pašnekovė.

Kiti sutikti žmonės irgi pritarė, kad baudos atbaidytų nuo tokio žiauraus elgesio su gyvūnais.

Įstatymas, draudžiantis gyvūnams karpyti uodegas ir ausis, veikia beveik 20 metų, tačiau žmonių nuo to neatbaido. Kodėl taip yra? Apie tai pokalbis su gyvūnų gerovės iniciatyvos koordinatore Lina Vaitiekūnaite.

– Kodėl žmonės savo gyvūnams karpo ausis ir uodegas, nors tai – draudžiama?

– Dažniausiai jie tai argumentuoja, kad augintinis atrodo gražiau, protingiau. Kitiems tai sukelia agresijos įvaizdį. Galėtume susimąstyti apie tokių žmonių psichikos sveikatą.

Visas reportažas – LNK vaizdo įraše:

– Jie nori, kad šuo atrodytų piktesnis?

– Taip.

– Kokia daroma žala gyvūnams? Ar jiems skauda?

– Ausų ir uodegų kupiravimas dažniausiai atliekamas gyvūnui sulaukus nuo trijų dienų iki šešiolikos savaičių. Tam tikrų specifinių veislių šunims ausis ar uodegas karpo ne vėliau kaip sulaukus savaitės. Tiems šuniukams net netaikoma narkozė. Nors šuo negali kalbėti, bet vis vien suprantame, kad jis jaučia skausmą. Be to, nukirptos ausys pašalina apsauginę ausų funkciją – į ausis patenka nešvarumų, purvo, lietaus, gyvūnas patiria diskomfortą. Neretai ausys pūliuoja. Ausų šalinimo operacija sudėtinga ir todėl, kad gijimas užtrunka ilgai. Tai dar neužtikrina, kad ausys užaugs stačios, jos dažnai išsikraipo. Tenka atlikti papildomą operaciją. Nemanau, kad, kol gyja ausys, augintiniui skiriami vaistai nuo skausmo. Kai šuniukai turėtų augti, susipažinti su pasauliu, jie gyvena fizinėse kančiose. Tai žiaurus elgesys su gyvūnu.

– Kaip ruošiamos pataisos padės tai uždrausti?

– Kadangi nebebus galima tokio šuns veisti, parduoti, eksponuoti parodose, visuomenei nebeliks tikslo tai daryti.

– Ar Vakarų šalyse, Europoje jie tai uždraudę daryti?

– ES šalyse uždrausta jau seniai. Tačiau yra šalių su tam tikromis specifinėmis išlygomis labai specifinėms veislėms. Tačiau tokių šalių – vienetai.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra