Pereiti į pagrindinį turinį

Teisėjų puota per krizę

2009-01-07 09:00
Teisėjų puota per krizę
Teisėjų puota per krizę / Prezidentūros nuotr. Sąžinė: pati solidžią išmoką gavusi Teisėjų tarybos pirmininkė L.Garnelienė tikina, kad įstatymams nenusižengta.

Nepaisydami raginimų veržtis diržus kai kurie teismai 2008 m. pabaigoje išsimokėjo tūkstantines vienkartines priemokas teisėjams ir teisėjų padėjėjams.

Teisėjai netaupė

Prieš tai Teisėjų taryba nustatė tvarką, pagal kurią skirti premijas patikėta teismų pirmininkams – šie priemokas skiria ne tik vadovaujamų teismų teisėjams, bet ir sau patiems. Teisėjų taryboje iš devyniolikos esamų narių septyni yra teismų pirmininkai.

Pagal tokią tvarką gruodį, Vyriausybei jau skambinant varpais dėl nesurenkamo biudžeto ir pinigus skirstant tik pagal nustatytus prioritetus, Lietuvos apeliacinio teismo teisėjai pasidalijo per 143 tūkst., Vilniaus apygardos administracinio teismo teisėjai – daugiau kaip 177 tūkst., Kauno apygardos administracinio teismo teisėjai – per 58 tūkst. litų.

BNS žiniomis, šia Teismų tarybos nustatyta tvarka išmokėdami priemokas pasinaudojo ir daugiau šalies teismų.

Tiesa, Lietuvos Aukščiausiojo Teismo (LAT) ir Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo (LVAT) vadovai sutaupytų lėšų neišdalijo teisėjams. Tačiau pastarasis, kaip ir kai kurie kiti, papildomais pinigais prieš šventes paskatino teisėjų padėjėjus.

Pirmininkei ne gėda

"Galiu pasakyti: taip, tai buvo padaryta mūsų teisme (Lietuvos apeliaciniame teisme – red. past.). Taip, kaip pagal įstatymą numatyta, – iš kitur mes negalime paimti pinigų, tik iš Darbo užmokesčio fondo. Kiekvienas teismas, kiek turėjo sutaupytų pinigų, tiek ir galėjo išmokėti. Jeigu neturėjo, nieko ir nemokėjo. Tai ne tryliktas atlyginimas, tai – vienkartinė išmoka už Baudžiamojo proceso kodekso, Civilinio proceso kodekso numatytų funkcijų vykdymą. Negaliu pasakyti, kiek buvo priskaičiuota, aš galiu pasakyti, kad gavau 3 400 litų. Jeigu kiti teismai turėjo daugiau sutaupytų pinigų, jie mokėjo daugiau", – BNS sakė Lietuvos apeliacinio teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus pirmininkė Laima Garnelienė, ji taip pat yra ir priemokų mokėjimo tvarką nustačiusios Teismų tarybos pirmininkė.

Iš viso 27 Lietuvos apeliacinio teismo teisėjams gruodį iš sutaupytų Darbo užmokesčio fondo lėšų skirta 143,1 tūkst. litų, neatskaičius mokesčių.

Anot Vilniaus apygardos administracinio teismo atstovės spaudai Sigitos Jacinevičienės-Baltaduonės, vienkartinės išmokos kai kuriems teisėjams šiame teisme siekė 8 tūkst. litų, kitiems pagal išdirbą laiką skirtos atitinkamai mažiau. Iš viso 23 šio teismo teisėjams išdalyta per 177 tūkst. litų. Padalijus minėtą sumą iš 23, priemokos vidurkis siekia 7,7 tūkst. litų.

Kauno apygardos administracinio teismo finansininkė Daiva Ražanskienė sakė, kad bendra šiame teisme teisėjams pagal naują tvarką išmokėta suma siekia 58,5 tūkst. litų, neatskaičius mokesčių. Šiame teisme dirba 9 teisėjai, t. y. kiekvienam vidutiniškai galėjo būti atseikėta 6,5 tūkst. litų.

Laiko akibrokštu

LAT kancleris Romas Laurinavičius sakė, kad šio teismo teisėjai minėtų išmokų metų pabaigoje negavo.

"Turėjome sutaupę Darbo užmokesčio fonde, bet nemokėjome atsižvelgdami į situaciją", – BNS aiškino LAT kancleris.

Vienkartinės išmokos neskirtos ir LVAT teisėjams. "Mūsų teismas nepasinaudojo įstatyme numatyta galimybe", – BNS sakė pirmininko padėjėja ryšiams su visuomene Živilė Jokimaitė-Dolgich. Tačiau ji patvirtino, kad gruodį, kaip ir kai kuriais ankstesniais mėnesiais, priemokos skirtos šio teismo teisėjų padėjėjams. Priemokos šiems tarnautojams esą mokamos dėl didesnio, nei numatyta pareigybinėje instrukcijoje, darbo krūvio.

Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto vadovas konservatorius Stašys Šedbaras akibrokštu pavadino kai kurių teismų sprendimą išmokėti tūkstantines priemokas teisėjams ir teisėjų padėjėjams.

"Aš manau, tai akibrokštas. Kai Seimas, Vyriausybė deda pastangas, kad stabilizuotų padėtį Lietuvoje, kai reikia suremti pečius, tokie veiksmai – nesolidarumo demonstravimas", – BNS vakar sakė S.Šedbaras.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų