Penktadienį baigiantis paraiškų priėmimo terminui, neatsirado mokslininkų, norinčių rengti bendrąsias programas geografijos, matematikos pradinukams, baltarusių, lenkų, gestų kalbų, šokio, teatro, socialinio ugdymo, evangelikų liuteronų ir judėjų tikybos mokomiesiems dalykams.
„Tų dalykų, kuriems neatsirado norinčių dalyvauti mokslininkų, konkursą skelbsime dar kartą“, – BNS sakė švietimo, mokslo ir sporto ministro Algirdo Monkevičiaus patarėjas Kęstutis Butvydas.
Maždaug pusei dalykų pateikta po vieną arba dvi paraiškas.
Švietimo ministerijos teigimu, trijų dalykų – istorijos, rusų kalbos, informatikos – programoms parengti mokslininkai pretenduoja susibūrę į komandas po kelis. Jie siūlomą atlygį pasidalytų.
„Tai rodo, o ir patys mokslininkai sakė, kad iš šios veiklos siekiama ne uždirbti, o prisidėti prie ugdymo programų atnaujinimo“, – teigė K. Butvydas.
Iš viso mokslininkų, turinčių ne žemesnį nei daktaro laipsnį, ieškoma 31 bendrajai programai parengti.
Šios savaitės viduryje, Lietuvos švietimo ir mokslo profesinė sąjunga (LŠMPS) kreipėsi į švietimo, mokslo ir sporto ministrą Algirdą Monkevičių bei premjerą Saulių Skvernelį, prašydama peržiūrėti mokyklų bendrųjų programų rengimo konkurso sąlygas.
Anot profsąjungos, į atnaujintų programų kūrimą mokytojai neįtraukiami ir „paliekami už borto“.
Ministerijos teigimu, tokia kritika nepagrįsta, nes konkursas dėl bendrųjų programų rengimo numatytas ir mokytojams.
„Kovo pirmą savaitę bus skelbiami konkursai mokytojams praktikams“, – sakė K. Butvydas.
Planuojama, kad programų rengimas užtruks pusę metų. Mokslininkams ir mokytojams bus mokamas pusės ar ketvirčio etato užmokestis – apie 400 arba 200 eurų per mėnesį.
„Atsižvelgiant į tai, kad darbas yra laikinas, pasirinktas būtent toks įdarbinimo dalimis modelis. Taip patogiau mokslininkams ir mokytojams, jiems nereikės visiškai atsitraukti nuo savo darbų, palikti mokinių. Etato dalys nustatytos atsižvelgiant į dalyko valandų skaičių ugdymo plane, dalyko struktūrą“, – sakė Švietimo ministerijos atstovas.
„Paprastai mokslininkai ir mokytojai praktikai dirba universitetuose, institutuose, mokyklose ir negali būti įdarbinti pilnu etatu“, – pridūrė jis.
Planuojama, kad programų projektas bus parengtas ir pateiktas švietimo bendruomenei svarstyti dar šiais metais.
Naujausi komentarai