Tris dienas miestą valdys lėlės Pereiti į pagrindinį turinį

Tris dienas miestą valdys lėlės

2005-05-06 09:00

Tris dienas miestą valdys lėlės

Kartą per metus uostamiestis tampa šimtų lėlių prieglobsčiu. Šiandien Žvejų rūmuose ir KU Menų fakulteto Mokomajame teatre prasidės trečiasis tarptautinis profesionalių lėlių teatrų festivalis vaikams ir jaunimui „Karakumų asilėlis-2005“.

Tris dienas truksiantį projektą pradės Klaipėdos lėlininkai, kurie parodys du spektaklius.

Šiemet festivalio programoje pasirodys geriausi Klaipėdos, Vilniaus, Kauno ir Šiaulių lėlių teatrai. Į uostamiestį atvyksta svečiai iš kaimyninių šalių – Talino (Estija) ir Liepojos (Latvija) lėlininkai.

Festivalio organizatoriai žada spalvingus reginius ne tik vaikams, bet ir suaugusiesiems. Jiems „Karakumų asilėlis“ pasiūlys klaipėdietės Gintarės Radvilavičiūtės spektaklį „Vienintelė“, kuris buvo rodytas ir gerai įvertintas tarptautiniuose lėlių teatrų festivaliuose. Už šį erotiškos meilės kupiną spektaklį autorei 2004-aisiais buvo paskirta Lietuvos kultūros ministerijos geriausio metų debiuto premija.

Jaunimui ir suaugusiesiems taip pat skirtas kauniečio Andriaus Žurausko režisuotas muzikinis vaidinimas „Didysis Kauno reviu“, kuriame dainuos Lietuvos ir užsienio estrados žvaigždes parodijuojančios lėlės.

Dalis festivalio spektaklių bus parodyta Žvejų rūmų didžiojoje scenoje, kiti – šių rūmų teatro salėje, o keturi vaidinimai vyks KU Menų fakulteto Mokomajame teatre. Toje pačioje salėje sekmadienį 16.30 val. prasidės iškilmingas festivalio uždarymas.

Šiandien 15 val. visi besi-domintys lėlių teatru galės dalyvauti Klaipėdos etnokultūros centre vyksiančioje diskusijoje „Lietuvos lėlių teatro metamorfozės“.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų