Pasak LRT, iš viso „Nuctech“ gamybos rentgeno aparatų muitinėje yra 6, pirmosios sistemos iš kinų atstovės Lietuvos įmonės „Inta“ įsigytos dar 2007-aisiais, o naujausias beveik 2 mln. eurų „Nuctech“ rentgenas nupirktas 2018 m. pabaigoje ir darbą turėtų pradėti šį kovą.
Kinijos bendrovės atstovai patvirtino dalyvaujantys ir naujausiame, pernai rudenį paskelbtame rentgeno įrangos Kenos geležinkelio poste atnaujinimo konkurse, procedūros šiuo metu dėl teisminių ginčų sustabdytos. Sandorį paaiškėjus laimėtojui turės tikrinti speciali Vyriausybės komisija, pasisakiusi ir dėl oro uostų pirkimų.
Muitinės departamento generalinio direktoriaus pavaduotojas Vygantas Paigozinas sako, kad kiniška įranga įsivyravo dėl kainos ir kokybės santykio, o muitinė tokių sistemų nebepirks jei tai būtų įtvirtinta įstatymu. Krašto apsaugos ministerija pažymi, kad įstaigos neturėtų sudaryti naujų sutarčių su „Nuchtech“, bet sprendimų dėl naudojamos įrangos dar nėra ir tikimasi, kad įstaigos pačios įvertins rizikas.
Lietuvos Vyriausybė prieš mėnesį nusprendė uždrausti diegti Kinijos įmonės „Nuctech“ rentgeno patikros įrangą šalies oro uostuose dėl galimos grėsmės nacionaliniam saugumui. Kaip LRT sakė „Inta“ vadovai, „Nuctech“ teisininkai ruošia ieškinį teismui Lietuvoje ir skųs Vyriausybės komisijos sprendimą kaip nepagrįstą.
Naujausi komentarai