Į Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) stebėtojų misiją stebėti prezidento rinkimus Ukrainoje Lietuva iš viso deleguos 11 atstovų, įvairiose misijose šalyje šiuo metu jau dirba 7 lietuviai.
Kaip BNS informavo Užsienio reikalų ministerijos Informacijos ir viešųjų ryšių departamentas, į Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) prezidento rinkimų Ukrainoje misiją Lietuva šiuo metu yra delegavusi vieną ekspertą, kuris atlieka ilgalaikio stebėtojo pareigas. Artimiausiu metu ketinama siųsti dar dešimt ekspertų į šios misijos trumpalaikių stebėtojų pareigybes.
Be šios misijos, trys Lietuvos ekspertai kovo pabaigoje deleguoti į specialiąją ESBO stebėsenos misiją. Kaip teigia URM atstovai, civiliai stebėtojai Kijeve ir dar devyniose Ukrainos srityse šalies vakaruose, rytuose ir pietuose vertina padėtį saugumo, žmogaus teisių ir judėjimo laisvės srityje. Jie taip pat operatyviai informuoja apie incidentus ir piliečių teisių ir jų laisvių pažeidimus.
„Stebėsenos misija truks pusę metų, tačiau esant poreikiui jos veikla galės būti pratęsta atskiru ESBO šalių sutarimu. Šia misija siekiama prisidėti prie krizės Ukrainoje sprendimo ir įtampos sumažinimo“, - tvirtina URM atstovai.
Lietuva taip pat yra delegavusi du ekspertus į Europos išorės veiksmų tarnybos misiją. Ši misija Ukrainoje turi įvertinti ES paramos poreikį ir pateikti rekomendacijas Ukrainai dėl civilinių teisėsaugos ir saugumo institucijų reformos. Misija, planuojama, truks mėnesį, tačiau esant poreikiui ji gali būti pratęsta.
Ukrainos Užsienio reikalų ministerija (URM) praėjusią savaitę pranešė, kad nuo gegužės 5-osios Ukrainoje iš viso dirbs 543 tarptautinių organizacijų bei užsienio valstybių atstovai, kurie stebės gegužės 25 dieną vyksiančių prezidento rinkimų eigą. Ukrainos URM taip pat primena, kad be ESBO ilgalaikės misijos, kuri prasidėjo balandžio 19 dieną, laukiama atvykstant iš viso 800 trumpalaikių stebėtojų.
Naujausi komentarai