Pereiti į pagrindinį turinį

V.Baltraitienė: moksleivių išpuolis - neatsakingos švietimo politikos pasekmė

2009-08-20 18:13
V.Baltraitienė: moksleivių išpuolis - neatsakingos švietimo politikos pasekmė
V.Baltraitienė: moksleivių išpuolis - neatsakingos švietimo politikos pasekmė / Šarūno Mažeikos (BFL) nuotr.

Penkiolikmečių moksleivių vandalizmas Marijampolėje - ne atsitiktinumas, o neatsakingos švietimo politikos ir per mažo dėmesio švietimo darbuotojams rezultatas, mano „darbietė“ Virginija Baltraitienė.

Anot jos, Seimo Darbo partijos frakcija nepritaria švietimo darbuotojų atlyginimų mažinimui ir mano, kad krizės metu būtina taupyti, bet ne švietimo sistemos sąskaita.

„Anksčiau su švietimo darbuotojais buvo sutarta, kad jų atlyginimai krizės metu nebus didinami, tačiau dabar jie yra ne tik mažinami, bet ir keičiasi darbo apmokėjimo tvarka, mažinamas mokyklų finansavimas, tiek per moksleivių krepšelį, tiek per savivaldybių biudžeto lėšas. Visa tai dar labiau pablogina mokytojų padėtį“, - pranešime spaudai cituojama Seimo Pirmininko pavaduotoja, „darbietė“ Virginija Baltraitienė.

Parlamentarė įsitikinusi, kad tokiais veiksmais valdžia ne tik skatina protų nutekėjimą, bet ir žlugdo Lietuvos ateitį.

„Susiklosčiusioje situacijoje vienintelė išeitis mokytojams - emigruoti iš šalies. Dirbdami juodus darbus užsienyje jie galės uždirbti daugiau ir bus labiau gerbiami, negu Lietuvoje. Valdžia nuosekliai naikina švietimo sistemą, skatina protų nutekėjimą ir savo rankomis žlugdo Lietuvos ateitį. Penkiolikmečių moksleivių vandalizmas Marijampolėje - ne atsitiktinumas , o tokios neatsakingos politikos pasekmė. Ir tai tik pradžia“, - įspėja V. Baltraitienė.

Seimo vicepirmininkės teigimu, per visą nepriklausomos Lietuvos istoriją mokytojams niekada nebuvo skiriamas tinkamas dėmesys.

„Sunku pripažinti, bet sovietmečiu mokytojo profesija buvo prioritetinė ir kur kas labiau gerbiama ne tik valdžios, bet ir visuomenės“, - teigia ji.

Anot V.Baltraitienės, švietimo srityje yra daug tobulintinų dalykų. Pavyzdžiui, galima būtų tinkamai sutvarkyti vadovėlių leidybos sistemą, atsisakyti kai kurių švietimo programų, bet mažinti mokytojų algų - ne.

„Taip mokytojai ne tik praranda motyvaciją kokybiškai dirbti, bet ir verčiami ieškoti papildomų pragyvenimo šaltinių. Apie jokią švietimo sistemos kokybę tokiomis sąlygomis net kalbos negali būti“, - teigia V.Baltraitienė.

„Darbiečiai“ mano, kad paskubomis priimta aukštojo mokslo reforma nepasiteisino, nes stringa net neprasidėjusi, todėl turi būti peržiūrėta.  

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų