Pereiti į pagrindinį turinį

A. Veryga: neramina situacija dėl atveriamų sienų darbuotojams iš trečiųjų šalių

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga sako, kad ministerija su nerimu laukia kitos savaitės, kai bus bus atveriamos sienos nacionalines vizas turintiems darbuotojams iš trečiųjų šalių.

P. Peleckio / Fotobanko nuotr.

Jis tikisi, kad atvykstantieji laikysis rekomendacijos izoliuotis dviem savaitėms.

„Taip, tai iš tikrųjų kelia mums tą susirūpinimą, kaip bus, ypač žinant šitas šalis. Tik tiek, kad tokių žmonių nėra daug. Manau, kad ir patys darbdaviai yra suinteresuoti, kad toks atvykęs žmogus neužkrėstų didelės grupės kitų darbuotojų“, – spaudos konferencijoje sakė A. Veryga.

„Tikimės, kad jie tikrai laikysis tų rekomendacijų, kurios bus teikiamos“, – pridūrė jis.

Nuo birželio 17-osios Lietuvai atšaukus karantiną, į šalį galės atvykti ir vizas turintys darbuotojai iš tokių šalių, kaip Ukraina, Rusija, Baltarusija, kur koronaviruso plitimas vis dar kelia nerimą.

Manau, kad ir patys darbdaviai yra suinteresuoti, kad toks atvykęs žmogus neužkrėstų didelės grupės kitų darbuotojų.

A. Veryga sako, kad atvykstantiems iš šių ir kitų valstybių, kur sergamumo rodiklis yra didelis, rekomenduojama dviejų savaičių saviizoliacija, tačiau atšaukus karantiną, tai nebebus prievolė. Ministras teigia, kad pastebėjus, jog epidemiologinė situacija dėl tokių atvykstančiųjų blogėja, Vyriausybė galėtų atšaukti palengvinimus, taip pat įvesti privalomą atvykstančiųjų tikrinimą nuo užkrato.

„Jei matysime, kad situacija blogės, arba kils kažkokių rizikų, tikrai galime tuos reikalavimus persvarstyti, keisti, galų gale, net ir tas pats sprendimas dėl tų asmenų įsileidimo gali būti peržiūrėtas, Vyriausybė tokį sprendimą priimti gali“, – akcentavo jis.

Įstaigos turės atnaujinti 70–80 proc. paslaugų

Sveikatos priežiūros įstaigos, norinčios išlaikyti finansavimą, siekiantį vieną dvyliktąją buvusio prieš karantiną, liepą turės būti atnaujinusios apie 70–80 proc. paslaugų, sako sveikatos apsaugos ministras A. Veryga.

„Įstaigoms, kurios jau pradėjo teikti planines paslaugas, žengiame kitą žingsnį ir nustatome tam tikrą lygį paslaugų, kuris turėtų būti suteikiamas pacientams. Reiškia, grįžtame prie to įprastesnio režimo“, – spaudos konferencijoje sakė A. Veryga.

Tam, kad išlaikytų ne mažesnį kaip vienos dvyliktosios ankstesnių pajamų finansavimą per mėnesį, įstaigos turės atnaujinti apie 70–80 proc. paslaugų.

„Kalbant apie ambulatorines paslaugas, kalbame apie 80 procentų, kalbant apie planines-stacionarines paslaugas, šiuo metu dar deriname, tiksliname tą procentą, bet labiausiai tikėtina, kad nuo liepos 1 dienos, tiksliau, liepos mėnesį, greičiausiai bus nustatyta, kad ne mažiau kaip 70 procentų paslaugų planinių turėtų būti suteikta ir suteikus ne mažiau kaip 70 procentų paslaugų bus mokama viena dvyliktoji“, – sakė ministras.

Jis ketvirtadienį tai aptarė su Valstybinės ligonių kasos atstovais ir su jais peržiūrėjo duomenis apie tai, kiek kokių paslaugų gydymo įstaigos gali atnaujinti.

Vienos dvyliktosios finansavimo skyrimas įstaigoms taikytas karantino metu, net jei paslaugų suteikiama mažiau nei numatyta sutartyje su ligonių kasa. Viršijus suplanuotą paslaugų kiekį mokama papildomai.

Nuo birželio 8 dienos įstaigoms įsigaliojo reikalavimas pradėti teikti planines paslaugas, o to nepadariusioms apmokėta tik tiek, kiek realiai tą mėnesį bus suteikta paslaugų.

Peržiūrėti pirkimų neplanuojama

A. Veryga sako, jog nėra planuojama tikrinti ar peržiūrėti viešuosius pirkimus, kurie buvo skubiai atliekami karantino metu.

„Iš tiesų labai atsakingai net ir tuo metu, kai reikėjo greitai priiminėti sprendimus, žiūrėjome į pirkimus ir esu jau minėjęs, kad tikrai pasitelkdavome ir ekspertus, kurie vertindavo įrangos tinkamumą, kurią planuodavome pirkti, turėjome pagalbą iš laboratorijų, kurios vertino asmens apsaugos priemonių kokybę ir tikrai tą darėme žinodami, kad kai kurioms valstybėms teko skaudžiai nudegti, gauti priemones, kurios buvo netinkamos, neatitiko tam tikrų keliamų reikalavimų, jas tekdavo grąžinti“, – spaudos konferencijoje penktadienį sakė A. Veryga.

„Labai gerai, kad mums tokių atvejų nepasitaikė, tai iš tiesų nelabai turime, ką peržiūrėti“, – sakė jis.

Labai gerai, kad mums tokių atvejų nepasitaikė, tai iš tiesų nelabai turime, ką peržiūrėti.

Jis pabrėžė, kad Lietuvai skubiai įsigyjant kovai su koronavirusu reikalingas priemones situacija buvo įtempta visame pasaulyje, jų skubiai reikėjo visiems.

„Žinoma, kad dabar atsisukus atgal galima visokių prielaidų daryti, kaip reikėjo ar nereikėjo daryti, bet kaip ir sakiau, Lietuva tikrai, manau, labai sėkmingai įsigijo ir įsigijo kokybiškas prekes, kokybiškus produktus, tai kol kas mes preteksto peržiūrėti ką nors, neturime“, – kalbėjo ministras.

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) trečiadienį pranešė pradėjusi ikiteisminį tyrimą dėl 6 mln. eurų vertės Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos (NVSPL) vykdyto greitųjų koronaviruso testų pirkimo.

BNS žiniomis, ikiteisminis tyrimas pradėtas dėl testus tiekusios įmonės „Profarma“ veiklos. Tiriamas galimas sukčiavimas, dokumentų klastojimas, neteisėtu būdu įgytų lėšų legalizavimas ir piktnaudžiavimas.

Ministras anksčiau yra sakęs, jog, jo žiniomis, tyrimas susijęs su tuo, kas bendrovėje vyko po pirkimo su finansiniais srautais, o patys testai yra kokybiški.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų