Valstybinė ligonių kasa (VLK) iš dalies apribojo ortopedijos bendrovės „Pirmas žingsnis“ veiklą – ji nebegalės siūlyti pacientams specialiosios ortopedinės avalynės, žymimos kodu AD5-1.
VLK ketvirtadienį pranešė, kad nuo šiol pacientai, kurie nori tokius ortopedinius batus gauti kompensuojamus Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis, turėtų būti budrūs ir nebesikreipti į šią įmonę.
Pacientams nusprendus kreiptis į bendrovę dėl minėto tipo avalynės, jie negalėtų tikėtis valstybės kompensacijos už šiuos gaminius – už juos reikėtų susimokėti patiems.
"Tai tragedija pacientams. Šiuo sprendimu žala daroma ne mums, o pacientams. Mūsų įmonė 20 metų gamino, toliau gamina ir gamins kokybišką ortopedinę avalynę. Tad žmonės pas mus eis ir toliau, nors dabar jiems reikės susimokėti patiems", – sakė "Pirmo žingsnio" įkūrėjas ir vadovas Algimantas Astrauskas.
Jis teigė per tiek metų nesulaukęs nė vieno oficialaus skundo iš pacientų.
Sprendimas apriboti įmonės veiklą ir sustabdyti mokėjimus, kaip praneša VLK, priimtas įvertinus vykdytų patikrinimų su Kauno technologijos universiteto ekspertais rezultatus. Jų išvadose teigiama, kad visa patikrinta suaugusiems gaminama ortopedinė avalynė pagaminta serijiniu būdu: lietinis pado tvirtinimas netaikomas individualios avalynės gamyboje, įdėklai nepritaikyti individualiai pėdai, visa avalynė ant vidpadžio turi jos dydį nurodantį ženklinimą, nebūdingą individualiai ortopedinei avalynei. Visa tai, kaip konstatavo ekspertai, neatitinka individualiai šio tipo ortopedinei avalynei keliamų reikalavimų ir bendrovė, teikdama paslaugas, pažeidė su VLK sudarytą sutartį dėl paslaugų teikimo pacientams.
"Tai netiesa. Individualiai gaminant galima dėti lietinį padą. Įdėklai pritaikomi individualiai, tai visame pasaulyje vienodai daroma, vienodai pritaikoma. Tik kvailys gali parašyti, kad negalima užrašyti dydžio. Būtų buvę galima dar vertinti ir tai, ar atitinka spalvos, – portalui kaunodiena.lt šiandien kalbėjo A.Astrauskas. – Visas pasaulis taip gamina. Šie tikrinimai ir išvados buvo skirtos tam, kad valstybė sutaupytų lėšų ortopedinių problemų turinčių žmonių sąskaita".
Jis teigia esąs suglumęs ir dėl tikrintojų kompetencijos. "Tikrino absoliučiai ne specialistai. Ekspertų grupei vadovavo balistinių kulkų gamybos specialistas. Be to, ant patikrinimo dokumentų kai kur trūksta tų ekspertų parašų", - vardijo bendrovės vadovas.
Siekiant užkirsti kelią gauti PSDF lėšas už netinkamus gaminius, pasak VLK pranešimo, „Pirmam žingsniui“ sustabdytas ir bet kokios informacijos pateikimas į specialią sistemą apie pacientams pagamintą ir išduotą ortopedinę avalynę, kuri žymima kodu AD5-1. Paprastai tokia informacija yra pateikiama, kai prašoma apmokėti patirtas išlaidas, gaminant ortopedijos priemones.
Skelbiama, kad „Pirmas žingsnis“ privalės už nustatytus pažeidimus atlyginti žalą PSDF biudžetui. Skaičiuojama, kad žala siekia 1262 eurus, kurie turės būti grąžinti į PSDF.
VLK primena, kad prieš tai buvo apribota dar dviejų ortopedijos įmonių veikla – tai bendrovė „Ortopedijos paslaugų klinika“, kurios padaryta žala PSDF biudžetui siekė 14 tūkst. eurų ir jai skirta 8 tūkst. eurų bauda, ir bendrovė „Nacionalinis ortopedijos centras“, kurios padaryta žala PSDF biudžetui siekia 3,3 tūkst. eurų.
Naujausi komentarai