Akcijos organizatorės – Lietuvos žemės ūkio tarybos darbo grupės narys Dainius Arlauskas teigė, kad ketvirtadienį renginyje tikimasi šiek tiek mažiau – apie 2 tūkst. dalyvių. Trečiadienį jų buvo apie 3 tūkst., o po pietų jų gretos gerokai sumažėjo.
„Rytoj bus labiau apie paramą iš įmonių, kurios susijusios su žemės ūkiu, iš įmonių, kurios palaiko. Mažiau koncentruosimės į pačias problemas, o labiau orientuosimės į jų aktualumą Lietuvai“, – išvakarėse BNS sakė D. Arlauskas.
Žemės ūkio tarybos delegacija 10 val. susitiks su Seimo pirmininke Viktorija Čmilyte-Nielsen. Anksčiau tikėtasi, kad pasisakys prezidentas Gitanas Nausėda, tačiau D. Arlauskas sako, kad taryba negavo Prezidentūros patvirtinimo.
Premjerė Ingrida Šimonytė trečiadienį neatėjo į mitingą teigdama, kad aktualius klausimus su ūkininkais aptarė anksčiau
Tarybos pirmininkas Ignas Hofmanas trečiadienį kalbėdamas mitinge neatmetė, kad protestas gali tęstis ir ilgiau nei iki penktadienio – savivaldybės bus prašoma leidimą pratęsti neterminuotam laikui. Dabar leidimas jiems suteiktas iki penktadienio pavakario.
Žemdirbiai siekia atkreipti valdžios dėmesį į jos vykdomą žemės ūkio politiką, ragina atšaukti nuo sausio padidintą suskystintų naftos dujų akcizą, grąžinti dyzelino akcizo lengvatą jų sunkvežimiams, kelia daugiamečių pievų atstatymo, saugomų teritorijų plėtros, pieno krizės ir kitas problemas.
Žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas trečiadienį teigė šią savaitę iš Europos Komisijos (EK) išgirdęs pažadą padėti spręsti daugiamečių pievų atkūrimo problemą ir žadėjo, kad sprendimas bus rastas.
K. Navickas dar antradienį pranešė, kad Vyriausybė siūlo grąžinti dyzelino lengvatą žemdirbių sunkvežimiams, taip pat iki 41 euro sumažinti suskystintų naftos dujų (SND) akcizą.
Aplinkos ministras Simonas Gentvilas trečiadienį protestuotojams sakė, kad jų problemos yra girdimos, ir ragino kartu ieškoti sprendimų.
Ministrus protestuotojai palydėjo šūksniais „gėda!“, garsiai baubdami.
Dar antradienį į Vilniaus centrą ūkininkai bei miškininkai iš visos Lietuvos suvežė apie tūkstantį traktorių bei miškavežių. Jie išsirikiavo dviem eilėmis visame Gedimino prospekte nuo Seimo iki Katedros. Tiek antradienį ryte važiuodami į savo vietas, tiek trečiadienį vakare pasibaigus mitingui jie garsiai signalizavo.
Gedimino prospektu automobilių eismas nevyksta, tačiau dalyje sankryžų automobiliai jį gali kirsti. Šalia traktorių prospekte palikta vietos pravažiuoti tik policijos, greitosios pagalbos automobiliams.
Naujausi komentarai