Pasak tyrimo, įranga įsigyta iš Vilniuje veikiančios įmonės „Eurosafe LT“, kuri valdoma per kitą įmonę Lenkijoje.
Iš įmonės seifus įsigijo Lietuvos kariuomenės Specialiųjų pajėgų Vytauto Didžiojo batalionas, Dr. Jono Basanavičiaus karo medicinos tarnyba.
Taip pat iš įmonės įrangos yra įsigijęs Mobilizacijos departamentas, Gynybos resursų agentūra, Vyriausybės kanceliarija, Generalinė prokuratūra, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba, policija, Vadovybės apsaugos tarnyba.
Kaip nurodoma tyrime, nors galutiniais naudos iš įmonės gavėjais įvardijami Lenkijos ir Rumunijos piliečiai, įmonės savininkai iš tikrųjų yra Rusijos verslininkai Jevgenijus Petrovas ir Konstantinas Smirnovas.
Jie susiję su Rusijos prezidento Vladimiro Putino patarėju dirbančiu Aleksėjumi Diuminu, jų kontroliuojamos įmonės dalyvauja Rusijos karo pramonės forume „Armija“, turi sutartis su Kremliaus karo pramone susijusiomis struktūromis, J. Petrovui priklauso Rusijos okupuotame Kryme veikiančios įmonės akcijų.
Su informacija susipažinęs krašto apsaugos ministras Laurynas Kasčiūnas žadėjo imtis priemonių, kad būtų įvertintos su „Eurosafe LT“ laimėtais pirkimais susijusios rizikos, taip pat teigė matantis poreikį koreguoti teisės aktus, kad būtų atidžiau vertinamos ir mažos vertės pirkimuose dalyvaujančios įmonės, kai tai susiję su saugumo sritimi.
„Eurosafe LT“ vadovas Nerijus Micevičius teigė neturintis informacijos, kad įmonės savininkai yra Rusijos verslininkai, taip pat nežinojęs apie įmonės veiklą Rusijoje ar ryšius su Kremliaus karinėmis struktūromis.
(be temos)