Pereiti į pagrindinį turinį

„Regitros“ akibrokštas: pats susirask transporto priemonę egzaminui

„Regitros“ akibrokštas: pats susirask transporto priemonę egzaminui
„Regitros“ akibrokštas: pats susirask transporto priemonę egzaminui / Shutterstock nuotr.

Nuo naujų metų įsigaliojus naujai tvarkai, VĮ „Regitra“ motociklo be apribojimų (A kategorijos) teisių užsigeidusiems gyventojams nebesiūlo transporto priemonės egzamino metu – klientas turi pats pasirūpinti motociklu. Kol gyventojai suka galvas, iš kur gauti motociklą egzaminui, „Regitros“ atstovai teigia, kad transporto priemone pasirūpinantys klientai – įprastinė praktika Europoje.

Su portalu susisiekęs Markas K. pasakojo, kad dar praėjusių metų rudenį išsilaikė A kategorijos teorijos egzaminą „Regitroje“. Prieš tai vairavimo kursus užbaigė privačioje vairavimo mokykloje.

„Man liko išlaikyti praktinį egzaminą A kategorijos, tačiau po naujųjų metų išėjus naujiems įstatymas VĮ „Regitra“ neturi transporto priemonės, atitinkančios naujus reikalavimus A kategorijai laikyti, ir prašo pasirūpinti patiems“, - pasakojo vyras.

Markas K. teigė, kad „Regitros“ pasiūlymas pačiam pasirūpinti motociklus yra neteisingas: „Įdomi situacija, A kategorija nėra kažkokia specifinė kategorija, kuriai reikėtų labai specifinės transporto priemonės, tačiau jų siūlymas susirasti patiems transporto priemonę yra visiškai nerealus“.

Teisės vairuoti motociklą užsigeidęs skaitytojas prisipažino susidūręs su beviltiška situacija – motociklo niekas nenuomoja, nes jis neturi vairuotojo pažymėjimo.

„Dar įdomesnė situacija su draudikais, jei turi savo transporto priemonę. Įvykus įvykiui egzamino metu civilinis draudimas negalios – žala bus kompensuota, bet vėliau išieškota“, - pasakojo Markas K.

„Negaliu patikėti, kad pati įmonė „Regitra“ laiko tai normalia situacija“, - stebėjosi vyras.

„Regitra“: užsienyje įprasta praktika

Tuo metu „Regitros“ generalinio direktoriaus pavaduotojas Saulius Šuminas teigė, kad „Regitra“ įpratinusi klientus prie transporto priemonių pasiūlos prisivirė pati sau košės.

„Visus pripratinome, kad yra (transporto priemonių – red. past.) visoms kategorijoms. Dabar bandome atsisakyti dalies, bandome nutolti ir žiūriu, kad sunkai sekasi. Žmonės („Regitra“ duodamas transporto priemones egzaminui – red. past.) priima kaip duotybę“, - teigė jis.

„Regitra“ nuo naujų metų anksčiau naudotų motociklų A kategorijos egzaminams naudoti nebegali, nes ministro įsakymu pasikeitė techniniai egzamino reikalavimai. Atnaujintame apraše atsirado nauja eilutė, kad A kategorijos egzaminui klientas transporto priemone turi pasirūpinti pats.

„Beje, ta tvarka iki 2003 m., kiek aš pamenu, buvo, kad visas transporto priemones pateikinėjo klientas. Dabar po truputį atsisakome tam tikrų kategorijų priemonių“, - kalbėjo „Regitros“ atstovas.

Siūlo bendradarbiauti su vairavimo mokyklomis

S. Šuminas teigė, kad vairavimo egzaminą norintieji laikyti neturėtų per daug piktintis. Jiems siūloma dėl transporto priemonės egzaminui susitarti su vairavimo mokykla.

„Iš tiesų čia nėra jokios didelės problemos, nes baigti mokymus nėra galimybės savarankiškai pasimokius (A kategorijos). Vis vien reikia bendrauti su vairavimo mokykla. O tos, kurios rengia A kategorijai, turi tokius motociklus. Todėl tai yra susitarimo reikalas“, - aiškino jis.

Pasak pašnekovo, praktika, kai egzaminuojamas pats pasirūpina transporto priemone, yra įprasta užsienyje naudojama tvarka.

„Reikalavimai transporto priemonėms pasikeitė ir dar ateityje keisis, ypač motociklams be apribojimų. Mes supratome, kad jei dar keisis, tai mes vos ne kasmet turėsime motociklus keisti. O jų įsigijimo eiga ilga ir ekonomiškai labai nenaudinga. Mes švaistytumėme lėšas motociklams, kurių po metų galbūt nebereikės“, - kalbėjo S. Šuminas.

Vairuotojų egzaminavimo centro atstovas priminė, kad, pavyzdžiui, A1 ir A2 kategorijų transporto priemones būsimiems vairuotojams „Regitra“ gali pasiūlyti.

Tačiau „Regitra“ neturi transporto priemonių laikant egzaminus tokių kategorijų kaip BE (lengvasis automobilis su priekaba), B1 (keturračiai), C1, D1. Šių kategorijų egzaminams klientai transporto priemonėmis turi apsirūpinti patys.

„Mes žiūrime statistiškai. Šioms kategorijoms egzaminų yra nedaug. 90 proc. egzaminų sudaro B kategorijos (lengvasis automobilis – red. past.). Būtų nelabai pateisinama turėti ir išlaikyti automobilius ar motociklus vien tam, kad su jais laikomas egzaminas kas pora mėnesių“, - tikino pašnekovas.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų