Iš didžiosios scenos pasitraukiantis V. Noreika dėkojo savo gerbėjams Pereiti į pagrindinį turinį

Iš didžiosios scenos pasitraukiantis V. Noreika dėkojo savo gerbėjams

2012-09-23 18:10
Iš didžiosios scenos pasitraukiantis V. Noreika dėkojo savo gerbėjams Iš didžiosios scenos pasitraukiantis V. Noreika dėkojo savo gerbėjams Iš didžiosios scenos pasitraukiantis V. Noreika dėkojo savo gerbėjams Iš didžiosios scenos pasitraukiantis V. Noreika dėkojo savo gerbėjams Iš didžiosios scenos pasitraukiantis V. Noreika dėkojo savo gerbėjams Iš didžiosios scenos pasitraukiantis V. Noreika dėkojo savo gerbėjams Iš didžiosios scenos pasitraukiantis V. Noreika dėkojo savo gerbėjams Iš didžiosios scenos pasitraukiantis V. Noreika dėkojo savo gerbėjams Iš didžiosios scenos pasitraukiantis V. Noreika dėkojo savo gerbėjams

Penktadienio vakarą Vilniaus „Siemens“ arenoje skambėjo Virgilijaus Noreikos dainos, sujaudinusios visų kartų atstovus.

Vilniaus „Siemens“ arenoje įvyko ilgai lauktas grandiozinis Virgilijaus Noreikos koncertas. Briliantinio tembro atlikėju pasaulinio garso žurnalo „Opera news“ puslapiuose įvardintas tenoras koncerte minėjo ne tik savo 55-tuosius metus scenoje, bet ir savo 77-tąjį gimtadienį.

V. Noreikia į sceną užlipo su jaunesniais kolegomis: Merūnu Vitulskiu, Edmundu Seiliumi ir Vaidu Vyšniausku. Publika tenorus pasitiko pakilusi nuo vietų ir plodama.

Po vieno iš V. Noreikos solo atliktų kūrinių, į sceną išėjęs E. Seilius, kreipdamasis į kitus tenorus, pajuokavo: „Vyrai, susikaupkit, mes trise nuo jo vieno gavom į kaulus“.

Iš tikrųjų ilgus metus V. Noreikai ištikima publika dėmesingiausia buvo jo, o ne jaunesnių kolegų atliekamoms dainoms.

Pirmoje koncerto dalyje skambėjo arijos iš G.Pučinio „Turandot“, „Bohema“, G.Verdi „Otelo“, G.Donicečio „Meilės eliksyras“, J.Masne „Verteris“, F.Flotov “Marta“. Taip pat pirmoje dalyje publika išgirdo žinomas itališkas, neapolietiškas dainas – C.A.Bikxio „Mama“, L.Dalla „Il canto“, F.P.Tosti „Marechiare“ ir kitas.

Pirmąją koncerto dalį dainininkai baigė garsiuoju G. Capurro „O Sole Mio“. Publika juos į pertrauką išlydėjo garsiais plojimais.

Per antrąją koncerto dalį scena pasipildė Šiaulių valstybiniu kameriniu choru „Polifonija“. V. Noreiką sveikino Seimo pirmininkė Irena Degutienė.

Gausios publikos Vilniuje laukė staigmena - antroje koncerto dalyje orkestrui talkino trimitininkas ir Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas, akustine gitara grojo garsus gitaristas Tomas Varnagiris.

Publiką itin sujaudino Maestro jausmingai atlikta P.Anka „Mano kelias“ (garsusis F.Sinatros dainuotas „My way“), kurį V. Noreika atliko lietuviškai ir užbaigė žodžiais „Aš jums dėkingas“.

Po šių žodžių publika neliko abejinga - ji vėl stojosi ir plojo.

Antroje koncerto dalyje klausytojai išgirdo garsius pasaulinius populiariosios muzikos amerikiečių bei ispanų kūrinius – nuo J. Revaux, K. Fransua ir P. Anka iki A. Lara „Granada“ bei B.Thiel „Tas nuostabusis pasaulis“.

„Dar nebuvo tokių koncertų, kuriuose nedainuočiau lietuviškų, liaudiškų dainų, - kalbėjo V. Noreika. - Dabar padainuosiu dainą, kurią žinau nuo ketverių metukų, kai ją man dainavo mamytė.“

Koncerte skambėjo ir garsusis Algimanto Raudonikio „Švelnumas“, be kurio, anot Maestro, dar nėra apsiėjęs nė vienas koncertas. Specialiai šiam koncertui A. Raudonikis sukūrė naują dainą tokiu pačiu pavadinimu kaip ir koncertas „Ačiū už meilę“.

Koncertą V. Noreika užbaigė kartu su publika.

Profesorius, aukščiausių Lietuvos ir kitų šalių apdovanojimų kavalierius, vis 
dar dainuojantis ir gan aktyviai koncertuojantis Maestro nusprendė pasitraukti 
iš aktyvios vokalo veiklos didžiojoje scenoje.

„Kaip aš dainuoju vienoje dainoje, “Dar ne pabaiga, dar taškas nepadėtas". Čia aš bent noriu pasakyti, kad atsisveikinu, sakysime, su didžiąja scena – su didžiuliais orkestrais, su operiniu repertuaru operos scenoje, su oratorijomis, kantatomis. (...) Daugiausia ruošiantis koncertui dainavau Tauragėje, Šilutėje, ir pasilieku sau tokią kuklią teisę, jeigu būsiu pakviestas, ten dar padainuoti“, – prieš koncertą yra sakęs V. Noreika.

Rugsėjį ir spalį ciklo „Ačiū už meilę – Virgilijus Noreika“ koncertai dar vyks Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje. Šis vakaras - sostinei.

„Einu į tą koncertą labai pasitikėdamas tais, kurie su manimi dainuoja, ieškodamas savyje jėgų pateisinti tą kompaniją, kuri ir organizuoja koncertus, ir su manimi kartu dainuoja. (...) Turiu stipriai susikaupti ir pasitempti, kad per daug neatsilikčiau“, – kalbėjo V.Noreika.

„Lenkiu galvą prieš maestro vien dėl to, kad jis pasiryžo dainuoti pačią aukščiausią tenoro viršūnę – Otelo mirties sceną. Tai yra nepaprastai didelis dalykas, nes šiandien vargu ar yra pasaulyje tokio garbaus amžiaus tenoras, dainuojantis šią nepaprastai sunkią, dramatišką ariją“, – tikino renginio idėjos autorius ir organizatorius Eugenijus Šaltis.

Visus koncerto kūrinius aranžavo Rimantas Giedraitis ir Deivydas Zvonkus.


Karjeros kelias

V.Noreika buvo Lietuvos operos ir baleto teatro artistas, 1975–1991 m. buvo šio teatro direktorius, meno vadovas. Dėsto Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje.

1965–1966 m. pirmasis iš pokario Lietuvos dainininkų stažavosi Milano teatre „La Scala“,

1993– 1994 m. dėstė Lotynų Amerikos dainavimo akademijoje Karakase, Venesueloje,

1995–1996 m. dirbo teatre „Estonia“ Taline.

V.Noreika yra dainavęs daugelyje pasaulio teatrų scenų: Maskvos Didžiajame teatre, Berlyno valstybės operoje, Paryžiaus „Grand Opera“, Buenos Airių „Teatro Colon“, Stokholmo, Sofijos, Belgrado, Budapešto, Bukarešto, Varšuvos, Prahos, Bratislavos, Kijevo, Minsko, Talino, Rygos, Čikagos lietuvių operoje ir kitose scenose.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra