Pereiti į pagrindinį turinį

Kas gali naudoti skiriamąjį ženklą „Neįgalusis“?

2010-07-01 11:48
Kas gali naudoti skiriamąjį ženklą „Neįgalusis“?
Kas gali naudoti skiriamąjį ženklą „Neįgalusis“? / Andriaus Ufarto (BFL) nuotr.

Nuo birželio 13 d. įsigaliojo nauja tvarka, kokie asmenys turi teisę naudoti skiriamąjį ženklą „Neįgalusis“.

Ši teisė dabar suteikiama tik tiems fiziniams asmenims, kurie patys vairuoja lengvuosius automobilius ir kuriems yra nustatytas 0-30 procentų darbingumo lygis arba didelių specialiųjų poreikių lygis. Taip pat fiziniams asmenims, vežantiems asmenis, kuriems yra nustatytas 0-25 procentų darbingumo lygis ar didelių specialiųjų poreikių lygis, ar sunkus neįgalumo lygis.

Vairuotojai, kurie ant automobilio priekio ir galo turės prisiklijavę skiriamąjį ženklą „Neįgalusis“ bei turės leidimą, išduotą UAB „Automobilių stovėjimo aikštelės“, turės teisę nemokėti už automobilio pastatymą. Bendrovė taip pat pabrėžia, kad jeigu neįgalus asmuo neturi leidimo, prie priekinio automobilio lango stiklo gali palikti  pažymėjimą, įrodantį, jog jis neįgalus. Tačiau skiriamieji ženklai vis tiek privalo būti priklijuoti ant transporto priemonės.

Prieš tai galiojusi tvarka buvo pakeista atsižvelgiant į tai, kad į Socialinės apsaugos ir darbo ministeriją kreipėsi neįgaliųjų asociacijų atstovai dėl tvarkos pakeitimo. Jų manymu, buvo būtina peržiūrėti neįgaliųjų grupes, t. y. susiaurinti ratą neįgaliųjų, turinčių teisę naudoti skiriamąjį ženklą „Neįgalusis“.

Neįgaliųjų asociacijų atstovai nuogąstavo, kad specialiai neįgaliesiems pažymėtos vietos nuolat būna užimtos lengvesnę negalią turinčių asmenų.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija atsižvelgė į prašymus, todėl naujai patvirtinta tvarka nuo šiol galios ir Kauno mieste.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų