Iki kovo pradžios kauniečiai turės išrinkti 60 seniūnaičių, tačiau į šias visuomenines pareigas niekas nesiveržia.
„Palemono bendruomenė kategoriškai pasisakė prieš seniūnaičius. Surinkome aktyviausius žmones Amaliuose, bet taip pat neatsirado nei vieno, norinčio tapti seniūnaičiu“, – vardijo Petrašiūnų seniūnas Algimantas Vilkevičius. Jis tarybos kolegijos nariams pristatė seniūnaičių rinkimo tvarką ir planus.
Vietos savivaldos įstatymas nuo 2009 m. įpareigojo savivaldybes pasirūpinti, kad seniūnijose būtų išrinkti gyventojų atstovai ir seniūnų pagalbininkai – seniūnaičiai. Kauno savivaldybė neskubėjo įgyvendinti šio įstatymo reikalavimo, todėl tą padaryti miesto valdžią įpareigojo teismas.
Vietos savivaldos įstatymas sako, kad seniūnaitis – tai gyvenamosios vietovės (seniūnaitijos) bendruomenės atstovas. Jis renkamas dvejiems metams ir dirba visuomeniniais pagrindais.
Pasak A.Vilkevičiaus, informacija apie seniūnaičių rinkimus viešai bus paskelbta sausio 17-ąją. Pirmąsias dvi vasario savaites bus registruojami kandidatai, norintys tapti seniūnaičiais. Į seniūnaičius kandidatūrą keliantis asmuo turi surinkti ne mažiau nei 50 gyventojų, deklaravusių gyvenamąją vietą seniūnaitijos teritorijoje ir turinčių rinkimų teisę, parašų. Savo kandidatą gali deleguoti nevyriausybinės organizacijos, asociacijos, įstaigų ir organizacijų kolektyvai, veikiantys seniūnaitijoje, gyvenamųjų namų bendrijos.
Nuo vasario 20 d. iki kovo 2 d. kiekvienos seniūnijos gyventojai per 10 dienų turės užpildyti anketas, panašias į balsavimo biuletenius ir įmesti jas į seniūnijose įrengtas urnas. Tikimasi, kad kovo 5 d. savivaldybės administracijos direktorius galės patvirtinti 60 Kauno seniūnaičių.
„O kas bus, jeigu mes nei vieno seniūnaičio net su bandele nepriviliosime?“ – domėjosi kolegijos posėdyje dalyvavusi partijos Tvarka ir teisingumas frakcijos narė Loreta Kekienė.
„Tada seniūnai dirbs už juos. Turime įgyvendinti šitą vietos demokratijos šventę“, – su ironijos gaidele šyptelėjo Kauno meras Andrius Kupčinskas.
Ne mažiau ironiškai seniūnaičių veiklą vertina ir kiti miesto politikai. „Seniūnaičiams algos niekas nemokės, bet kiek kainuos jų išrinkimas, biuleteniai, pažymėjimai ir visa kita?“ – domėjosi vicemeras Stanislovas Buškevičius.
„Nesigilinkim, demokratija turi savo kainą“, – atkirto A.Kupčinskas.
Petrašiūnų seniūnas A.Vilkevičius pripažino, kad žmonės pirmiausiai domisi, kiek jiems bus sumokėta ir ką jie gaus eidami seniūnaičio pareigas. Išgirdę, kad joks atlygis ir privilegijos seniūnaičiams nepriklauso, žmonės purtosi tokių pareigų.
Naujausi komentarai