Pereiti į pagrindinį turinį

Mercedeso užblokuotu ratu nebereikia net jo savininkui

2010-09-23 12:24
Mercedeso užblokuotu ratu nebereikia net jo savininkui
Mercedeso užblokuotu ratu nebereikia net jo savininkui / Gedimino Bartuškos nuotr.

Apleistiems automobiliams daugiabučių namų kiemuose skelbiamas karas, o miesto centre jie stovi lyg niekur nieko.

"Mercedes-Benz" užblokuotu ratu mokamoje automobilių stovėjimo aikštelėje Pamėnkalnio gatvėje stūkso jau kelias savaites. Šeimininkas, supratęs, kad bus nubaustas, nusprendė policijos pareigūnų nekviesti. Užuot paprašęs atblokuoti automobilio važiuoklę, jis dingo ir savo turtą paliko likimo valiai.

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Valdymo organizavimo skyriaus Viešųjų ryšių poskyrio specialistė Dalia Petrauskienė užtikrino, kad tokie atvejai labai reti.

"Komisariato Ekologijos ir teisės pažeidimų prevencijos skyriaus pareigūnai pažadėjo imtis neatidėliotinų veiksmų ir nedelsdami surasti automobilio savininką, o, nepavykus su juo susisiekti, transporto priemonę išgabenti", – kalbėjo D.Petrauskienė.

Nustatyti, kam priklauso likimo valiai paliktas automobilis, nesunku. Sudėtingiau rasti jo savininką, ypač, jei jis išvykęs į užsienį ir niekur nedeklaravęs savo gyvenamosios vietos.
Priežastys, kodėl automobilių savininkai pamiršta savo turtą, yra net kelios. Kartais automobilis žmonėms atrodo toks bevertis, kad šie, nenorėdami mokėti baudos, nesiteikia kviesti policijos ir savo nuosavybę palieka.

Antra priežastis – žmogus suserga, miršta, dingsta ar emigruoja. Pasitaiko ir tokių, kurie automobilio neatblokuoja tikėdamiesi, kad jį anksčiau ar vėliau iš savo gniaužtų paleis patys įmonės "Susisiekimo paslaugos" darbuotojai.

"Noriu atkreipti vairuotojų dėmesį į tai, kad jei jie nesikreipia į policiją dėl važiuoklės atblokavimo iš karto, kai tik pastebi užblokuotą ratą, nereiškia, kad blokavimo įtaisas bus nuimamas "darbo laikui pasibaigus" – teko girdėti iš vairuotojų tokių pamąstymų", – pasakojo "Susisiekimo paslaugų" Miesto eismo departamento vadovė Daiva Kaminskaitė.
Ji atkreipė dėmesį, kad vairuotojai turėtų būti suinteresuoti kuo greičiau išlaisvinti automobilį, kitaip teks patuštinti piniginę – ne tik sumokėti 50–100 litų baudą, bet ir atsiskaityti už mokamoje aikštelėje stovėtą laiką.

"Yra buvę atvejų, kai automobilis užblokuotas stovėjo mėnesį. Didžiausia sumokėta rinkliava siekė 805 litus, dar teko atsiskaityti už Kelių eismo taisyklių pažeidimą. Rinkliavas iš pažeidėjų esame išieškoję ir teismuose", – pasakojo D.Kaminskaitė.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų