Pereiti į pagrindinį turinį

Nauja niša verslui – oro sausintojai

2013-02-01 11:47
Nauja niša  verslui – oro sausintojai
Nauja niša verslui – oro sausintojai / Shutterstock nuotr.

Lauko drėgmė, besiskverbianti į būstus ir pelėsiais nusėjanti sienas, verčia ieškoti išsigelbėjimo. Buitine technika prekiaujantys verslininkai tikina, kad vienas patikimesnių sprendimų – oro sausintuvas.

Populiarėjanti buities prekė

Prietaisai, patalpoje drėkinantys orą, Lietuvoje buvo žinomi gana seniai. Tačiau prieš keletą metų ėmė plisti ir priešingai veikiantys įrenginiai – drėgmės „surinktuvai“. Taisyklingai jie vadinami oro sausintojais.

Šie įrenginiai pas mus atsirado prieš penkerius metus, bet aparatai buvo pakankamai brangūs ir nelabai populiarūs. Vis dėlto jų nauda greitai išaiškėjo.

Kai dauguma žmonių senuosius langus butuose pakeitė plastikiniais, susidūrė su nauja bėda – sutriko įprastas vėdinimas, ėmė rasoti langai, drėkti ir pelyti sienos, teko ieškoti sprendimo.

Ypač jei butas – kampinis, lauko sienos šąla bei telkiasi drėgmė. Žmonės nebežinojo, ko griebtis.

„Tų drėgmės “surinktuvų„ anksčiau niekas nežinojo ir net pirkti nenorėjo, nes neįsivaizdavo, kam jie reikalingi. Bet nusipirko vienas žmogus, pasakė kaimynui, tas – dar kitam, ir taip paplito“, – pasakojo šiais prietaisais prekiaujančios bendrovės vadybininkas Aleksas Matuzevičius.

Pasak verslininkų, tuos prietaisus perka ne tik pajūrio gyventojai, jie populiarėja ir visoje Lietuvoje, nes drėgmė ir pelėsis kamuoja daugelį būstų.

„Jei lauko temperatūra 0 laipsnių, tai į namą drėgmė renkasi ir kaupiasi labai greitai, tada oro sausintuvą po truputį reikėtų “įdarbinti„ kiekviename kambaryje. Bet kai drėgmė stabilizuojasi, jį galima įjungti bendroje patalpoje“, – teigė A.Matuzevičius.

Prietaiso nauda

Teigiama, kad oro sausintuvas nepakeičiamas daiktas, kai drėgmės patalpose nepavyksta pašalinti per ilgesnį laiką.

Šis prietaisas ne tik panaikina drėgmę, apsaugo nuo rūdžių, pelėsių, pagerina džiūvimą. Prietaisas tinkamas bute, name, garaže, rūsyje, vonioje, džiovykloje, namų bibliotekoje.

Jei namuose rasoja langai, pelija sienos, vaikai dažnai serga kvėpavimo takų ligomis, oro sausintuvas esą pats geriausias sprendimas.

Prietaisas pašalina drėgmę, apsaugo nuo pelėsio ir neleidžia daugintis bakterijoms.

„Jei išsirinkote tinkamą prietaisą, suvaldyti pelėsį pavyks gana lengvai. Jį naudojant, tos problemos tiesiog neliks“, – tikino A.Matuzevičius.

Higienistai tvirtina, kad patalpų oras užterštas labiau nei lauko. Esą 1 kvadratiniame metre yra net 20 mln. dalelių, kurios kiekvieną kartą įkvepiant nusėda mūsų plaučiuose.

Oro kaita padeda pašalinti iš patalpų įvairius teršalus, žmogaus dujas, dulkes ir mikroorganizmus. Todėl gyvenamosiose patalpose oras turėtų keistis ne mažiau nei 3 kartus per valandą.

Kaip neapsirikti perkant?

Oro sausintojų yra pačių įvairiausių, pradedant nuo prietaisų, pagamintų Kinijoje, iki surinktų Šveicarijoje. Jiems suteikiama garantija nuo 2 iki 5 metų.

Renkantis oro sausintoją reikėtų atkreipti dėmesį į jo našumą, tai yra, kiek vandens jis pajėgia „surinkti“ per parą, kokiam plotui yra skirtas, kokios elektros sąnaudos.

Iš patalpos drėgnas oras ventiliatoriaus pagalba įsiurbiamas į aparatą, jis patenka į garintuvą, kuriame atšaldomas. Vandens garai kondensuojasi ant šaltų sienelių ir subėga į tam skirtą indą. Nusausintas oras perteka per šilumą atiduodantį kondensatorių ir yra išleidžiamas į aplinką.

Gyventojai, įsigiję oro sausintojus, įsitikinę, kad šie prietaisai puiki niša verslui, nes šis įrenginys ypač aktualus pajūrio gyventojams, kurių daugelis sunkiai geba atsiginti pelijančių būsto sienų ir nežino, ko griebtis.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra