Pereiti į pagrindinį turinį

„Sirenos‘12“: apie teisę laisvai mąstyti ir peržengti ribas

2012-09-25 16:23
„Sirenos‘12“: apie teisę laisvai mąstyti ir peržengti ribas „Sirenos‘12“: apie teisę laisvai mąstyti ir peržengti ribas „Sirenos‘12“: apie teisę laisvai mąstyti ir peržengti ribas „Sirenos‘12“: apie teisę laisvai mąstyti ir peržengti ribas „Sirenos‘12“: apie teisę laisvai mąstyti ir peržengti ribas „Sirenos‘12“: apie teisę laisvai mąstyti ir peržengti ribas „Sirenos‘12“: apie teisę laisvai mąstyti ir peržengti ribas „Sirenos‘12“: apie teisę laisvai mąstyti ir peržengti ribas „Sirenos‘12“: apie teisę laisvai mąstyti ir peržengti ribas „Sirenos‘12“: apie teisę laisvai mąstyti ir peržengti ribas „Sirenos‘12“: apie teisę laisvai mąstyti ir peržengti ribas „Sirenos‘12“: apie teisę laisvai mąstyti ir peržengti ribas „Sirenos‘12“: apie teisę laisvai mąstyti ir peržengti ribas „Sirenos‘12“: apie teisę laisvai mąstyti ir peržengti ribas „Sirenos‘12“: apie teisę laisvai mąstyti ir peržengti ribas „Sirenos‘12“: apie teisę laisvai mąstyti ir peržengti ribas „Sirenos‘12“: apie teisę laisvai mąstyti ir peržengti ribas „Sirenos‘12“: apie teisę laisvai mąstyti ir peržengti ribas „Sirenos‘12“: apie teisę laisvai mąstyti ir peržengti ribas „Sirenos‘12“: apie teisę laisvai mąstyti ir peržengti ribas „Sirenos‘12“: apie teisę laisvai mąstyti ir peržengti ribas „Sirenos‘12“: apie teisę laisvai mąstyti ir peržengti ribas „Sirenos‘12“: apie teisę laisvai mąstyti ir peržengti ribas „Sirenos‘12“: apie teisę laisvai mąstyti ir peržengti ribas „Sirenos‘12“: apie teisę laisvai mąstyti ir peržengti ribas „Sirenos‘12“: apie teisę laisvai mąstyti ir peržengti ribas „Sirenos‘12“: apie teisę laisvai mąstyti ir peržengti ribas „Sirenos‘12“: apie teisę laisvai mąstyti ir peržengti ribas „Sirenos‘12“: apie teisę laisvai mąstyti ir peržengti ribas „Sirenos‘12“: apie teisę laisvai mąstyti ir peržengti ribas „Sirenos‘12“: apie teisę laisvai mąstyti ir peržengti ribas „Sirenos‘12“: apie teisę laisvai mąstyti ir peržengti ribas „Sirenos‘12“: apie teisę laisvai mąstyti ir peržengti ribas „Sirenos‘12“: apie teisę laisvai mąstyti ir peržengti ribas „Sirenos‘12“: apie teisę laisvai mąstyti ir peržengti ribas

Rugsėjo 26-spalio 7 d. sostinėje vyks teatro šventė – devintasis teatro festivalis „Sirenos“. Programoje – devyni lietuviški ir trys užsienio spektakliai, pažintis su kūrėjais.

Trys svečiai iš užsienio

2004 m. atsiradusio festivalio siekiai lieka tie patys – Lietuvos žiūrovui pristatyti naujausius Europos teatro reiškinius.

„Tik susikūrę pasivadinome “Sirenomis„ ir daugiau turbūt esame orientuoti į tą čaižų sirenų garsą, nepatogų teatrą. Lietuvoje turime keletą vardų, kuriais labai didžiuojamės, bet, man atrodo, didžiąją dalį teatro yra užtvindžiusi gana prastos kokybės produkcija, todėl norime, kad būtų teatrinė apykaita ir bandome į Lietuvą atvežti tuos vardus, kurie iš tikrųjų ką nors šiuo metu reiškia teatro pasaulyje“, - antradienį per „Sirenų“ pristatymo konferenciją sakė festivalio meno vadovė Audra Žukaitytė.

Jos teigimu, šiais metais festivalis vėl grįžo prie savo pirminės užduoties - provokuoti, klausti, diskutuoti pačiais svarbiausiais, galbūt ne visada patogiausiais klausimais. Taigi šįkart festivalio organizatoriai į mūsų šalį pakvietė tris garsius užsienio režisierius: Romeo Castellucci (Italija), Rodrigo García (Ispanija / Argentina) ir Michelį Schröderį (Šveicarija).

Šie vardai - „Šiuolaikinio Europos teatro vizionieriai“. Vizionieriai yra žmonės, mąstymu aplenkiantys kitus, tampantys savo srities flagmanais, drąsiais ir be skrupulų kritikuojančiais tai, ką mano esant keistina visuomenėje.

„Visi trys užsienio režisieriai turi stiprią savo teatro viziją. Kiekvienas jų yra labai skirtingas. Visi jie maišo teatrinę realybę su pačiais įvairiausiais komponentais, su populiariąja kultūra, su scenoje tarsi visai nederančiais dalykais, pavyzdžiui, gyvūnai, vaikai ar kokie nors visiškai scenoje nenaudojami daiktai“, - aiškino „Sirenų“ meno vadovė.

R.Castellucci ir R.García „Sirenose“ vieši jau ne pirmą kartą. Jų spektakliai sukėlė aštrių diskusijų, netgi radikaliųjų katalikų protestus Prancūzijoje, kur vyko spektaklių premjeros, ir už jos ribų.

Italų režisieriaus spektaklis „Apie Dievo Sūnaus veido koncepciją“ ir R.García „Mirtis ir reinkarnacija į kaubojų“ – tai spektakliai, analizuojantys klasikines teatro temas pasitelkiant šiuolaikiškas, neretai drastiškas, priemones.

Vokiečių kilmės Šveicarijoje reziduojantis režisierius M.Schröderis savo spektakliu „Apie gyvenimo trumpumą“ siekia atskleisti tą fantastišką žmogaus būties fenomeną, kuris leidžia homo sapiens rūšiai gyventi nepaisant, kad visiems aišku, jog vieną dieną visi mirsime.

Devyni filmai ir pažintis su režisieriais

Lietuviškoje „Sirenų“ programoje pamatysime geriausius pastarųjų metų lietuvių kūrėjų darbus. Kaip spaudos konferencijoje sakė šios programos vadovė Aušra Simanavičiūtė, programa orientuota į teatro profesionalus iš užsienio, kurių šiemet sulauksime per trisdešimt.

Čia žiūrovai galės pasimėgauti Oskaro Koršunovo „Išvarymu“, „Miranda“ ir „Dugne“, Jono Vaitkaus „Visuomenės priešu“, Gintaro Varno spektakliu „Teiresijo krūtys“, Yanos Ross „Chaosu“, Auksės Petrulienės „Išplėšk sielą“, Artūro Areimos „Julijus Cezaris“, Vido Bareikio „Mr.Fluxus arba Šarlatanai“.

Edukacinė festivalio programa kviečia visus norinčius iš arčiau susipažinti su režisieriumi M.Schröderiu. Spalio 1 d. Kauno Vytauto Didžiojo universitete rengiamas seminaras. O Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Sluškų rūmuose Vilniuje rugsėjo 27-29 d. vyks tarptautinė teatrologijos studentų konferencija.

„Sirenų“ klubas dovanos teatro gerbėjams unikalią galimybę pabendrauti su režisieriais gyvai. Susitikimas su M.Schröderiu - rugsėjo 30 d. 21.15 val. Menų spaustuvėje; su R.Garcia - spalio 4 d. 20.15 val. LNDT fojė; su R.Castellucci - spalio 7 d. 19.45 val. LNDT fojė.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų