Klaipėdiečiai vis garsiau piktinasi po žiemos kelkraščiuose susikaupusi smėliu, purvu. Tačiau kol kas išvalyti jų neįmanoma. To neleidžia oro sąlygos.
Vakar miesto savivaldybėje vyko pasitarimas dėl smėlio ir purvo prisikaupusio kelkraščiuose. Nešvara mieste piktinasi ne tik gyventojai, bet ir miesto tarybos nariai.
Uostamiesčio valdžia miesto prižiūrėtojams prieš kelias savaites buvo davusi leidimą valyti kelkraščius, tačiau dėl atšalimo darbai taip ir nebuvo pradėti.
Savivaldybėje vykusiame pasitarime dalyvavo ir miestą prižiūrinčių įmonių atstovai.
Pasak Klaipėdos savivaldybės Miesto ūkio departamento direktoriaus Liudviko Dūdos, rangovai tvirtino, jog esant tokioms oro sąlygoms jie neturi techninių galimybių išvalyti kelkraščių.
„Atliekant šiuos darbus mašinomis naudojamas vanduo, kad nedulkėtų. Valant, esant neigiamai temperatūrai, technika užšąla“, – komentavo direktorius.
Vieni iš rangovų trečiadienį Taikos prospekte bandė valyti kelkraščius be vandens, tačiau tai tik sukėlė klaipėdiečių pasipiktinimą.
Gyventojai piktinosi sukilusiomis dulkėmis ir net kreipėsi į aplinkosaugininkus dėl aplinkos teršimo.
Pasitarimo metu nuspręsta, laukti, kol atšils ir tada pradėti valyti kelkraščius. Anot L.Dūdos, kitą savaitę prognozuojama teigiama oro temperatūra dienomis.
„Tik atšils ir iš karto rangovai imsis darbų. Jie yra pasirengę dirbti ir naktį. Technika yra paruošta. Trys rangovai į miestą valyti kelkraščių išsiųs po dvi mašinas“, – tvirtino direktorius.
L.Dūda atkreipė dėmesį, kad smėlio pilni kelkraščiai klaipėdiečius labiau piktina, nes dėl to negražiai atrodo miestas. Sveikatai pavojaus nekelia.
„Gavome duomenis, kad užterštumas kietosiomis dalelėmis šiek tiek viršija normas, tačiau susikaupęs smėlis kelkraščiuose nėra to pagrindinis veiksnys. Labiausiai užterštumas kietosiomis dalelėmis padidėja dėl iš kaminų kylančių dūmų ir automobilių išmetamųjų dujų“, – pasakojo direktorius.
L.Dūdos teigimu, smėlis susikaupęs yra kelkraščiuose, per jį niekas nevažinėja, nesukeliamos dulkės. Jis minimaliausiai daro įtaką padidėjusiam užterštumei kietosiomis dalelėmis.
„Blogai, kad dar nėra žolės, medžiai be lapų, nelyja. Tai sumažina kietųjų dalelių kiekį. Nebūkime ligoti estetai, o supratingi žmonės“, – pabrėžė direktorius.
Naujausi komentarai