Vilniuje po 28 metų pertraukos atidaryta nauja biblioteka Pereiti į pagrindinį turinį

Vilniuje po 28 metų pertraukos atidaryta nauja biblioteka

2013-02-17 16:08
Vilniuje po 28 metų pertraukos atidaryta nauja biblioteka
Vilniuje po 28 metų pertraukos atidaryta nauja biblioteka / organizatorių nuotr.

Šiandien Vilniuje, Pilaitėje, po beveik 3 dešimtmečių atidaryta nauja biblioteka.

„Tikrai džiugi diena – Vasario 16-ąją po 28 metų pertraukos sostinėje atidaryta nauja biblioteka. Neįtikėtina, bet taip yra. Manome, kad padarėme tikrai gerą darbą Pilaitės gyventojams. Tikimės, kad mikrorajone, atskirtame apie 7 km nuo centro, naujoje bibliotekoje leis laisvalaikį tikrai daug pensininkų ir jaunų žmonių“, – sakė Vilniaus meras Artūras Zuokas.

Pilaitės bibliotekos fonde šiuo metu yra 4 tūkst. knygų, prenumeruojami 32 žurnalai ir 12-os pavadinimų laikraščiai.

„Bibliotekos patalpose yra įrengtos 5 kompiuterizuotos darbo vietos. Mikrorajono gyventojams bibliotekoje bus rengiami kompiuterinio raštingumo kursai, organizuojami renginiai vaikams ir suaugusiems“, – sakė Vilniaus miesto savivaldybės centrinės bibliotekos direktorė Rima Gražienė.

Iki šiol sostinėje veikė 23 viešosios bibliotekos, iš kurių – 3 skirtos vaikams, 20 – universalios.

2012 metais Vilniuje gyveno daugiau nei 500 tūkst. gyventojų. Viešosios bibliotekos tinkle 2012 m. buvo užregistruota 55 tūkst. vartotojų – jie bibliotekose apsilankė 808 tūkst. kartų.  Bibliotekų lankytojams per 2012 m. buvo išduota 1,39 mln. leidinių. Visose minimose bibliotekose yra apie 577 tūkst. knygų.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra