Techniono technologijos universiteto (Izraelis) fizikos profesorius Amosas Ori išdėstė teorinį laiko mašinos modelį.
Sukurta laiko mašina esą leistų žmonėms keliauti laiku ir tokiu būdu ištirti praeitį, praneša „The Telegraph“.
Būdas, kuriuo mašina veiktų, remiasi Alberto Einsteino reliatyvumo ir sunkio jėgos teorija. Visa tai, fiziko teigimu, gali sukurti kelionės laiku galimybę.
A. Ori teorija buvo publikuota prestižiniame mokslo žurnale „Physical Review“. Ji remiasi matematinėmis lygtimis, apibūdinančiomis hipotetines sąlygas, kurias įgyvendinus esą visai realu sukurti laiko mašiną. Mokslininkas teigia, kad laiko kreivė galėtų grįžti atgal į save atsižvelgus į laiką ir erdvę, o tiksliau – į įvykių erdvę.
Kelionė, numatoma, galėtų būti suskirstyta etapais.
Skraidantis kilimas, kuris galėtų skrieti oru, A. Ori teigimu, yra daugiau teorinė galimybė. Jis egzistavo literatūroje nuo antikos laikų, o dabar jis patraukė ir garsių matematikų dėmesį.
Kilimą skraidyti priverstų specialiai sukurtas mechanizmas, kuris stumtų orą nuo horizontalaus paviršiaus, pavyzdžiui, grindų. Tokiu būdu sukuriamas aukštas slėgis tarp grindų ir kilimo, leidžiantis pastarajam pakilti nuo paviršiaus. Skraidantį kilimą, sako mokslininkas, būtų galima pasukti norima kryptimi.
Geraldas Cleaver, Bayloro universiteto fizikos docentas, ir fizikas Richardas Obousy sugalvojo schemą keliauti greičiau nei šviesos greičiu. Tai turėtų būti padaryta nesulaužant fizikos dėsnių. Čia gali būti pasitelkiama gana paslaptinga ir nelabai suprantama kosminės antigravitacijos jėga, vadinamoji tamsioji energija.
Yra manoma, kad tamsioji energija yra atsakinga už mūsų visatos plėtrą. Ji lemia laiko judėjimą, Visatos raidą po „Didžiojo sprogimo“. Mokslininkai atkreipia dėmesį, kad veikiant tamsiajai energijai visata išsiplėtė greičiau už šviesos greitį.
Naujausi komentarai