Kino teatruose nuolat populiarėjant trimačiams filmams, technikos gamintojai jau kurį laiką suka galvas, kaip šią technologiją perkelti į išmaniuosius telefonus.
Tokius žiūrovus turėtų pradžiuginti naujoji technologija, kurią šiuo metu tobulina Pietų Korėjos mokslininkai. Tyrėjų komanda išsiaiškino, kaip panaudoti mažytes prizmes, kad šios užlenktų šviesą optiniuose įrenginiuose ir žiūrovo akys išvystų skirtingus vaizdus, kitaip tariant, būtų sukurtas trimatis efektas. Mokslininkai iš Nacionalinio Seulo universiteto, „Act Company“ bei „Minuta Technology“ savo rezultatus paskelbė prestižiniame žurnale „Nature Communications“.
Pagrindinė idėja yra panaudoti mikroskopinius prizmių masyvus, pritaisytus prie plastiko lakšto, taip, kad šie palengvintų filtravimą – atspindėtų šviesą, kurią išspinduliuoja žemiau esantys diodai. Ši sistema veikia, nes jai nereikia skystųjų kristalų ekranams (LCD) būtino foninio apšvietimo. Apšvietimui organiniuose dioduose (OLED) yra panaudojami organiniai junginiai, kurie suspindi, vos tik gauna elektrinį impulsą. Prizmių masyvas, kurį tyrėjai pavadino Liucijaus prizme (lotyniškai „šviesus“), leido mokslininkams sukurti ekraną, rodantį vaizdą, kuris matomas tiktai žvelgiant tam tikru kampu.
Tai reiškia, jog visa išspinduliuota šviesa nukreipiama nauja kryptimi – tai pagrindinis trimačių ekranų veikimo elementas. Tyrėjai taip pat sukonstravo ekraną, kuris rodo dvi šiek tiek pakeistas to paties objekto versijas: vienas jų skirtas kairiajai akiai, o kitas dešiniajai. Taip sukuriamas gilumo pojūtis ir tam nereikia jokių papildomų akinių.
Naujausi komentarai