Pereiti į pagrindinį turinį

Neįminti pasaulio šifrai: Edvardo Elgaro žinutė

2011-06-12 13:47
Neįminti pasaulio šifrai: Edvardo Elgaro žinutė
Neįminti pasaulio šifrai: Edvardo Elgaro žinutė / wikimedia.org nuotr.

Anglų kompozitorius ir didelis kriptologijos entuziastas Edvardas Elgaras (Edward Elgar) garsus ne tik savo muzikiniais kūriniais, bet ir daugiau nei 100 metų neiššifruotos žinutės sukūrimu.

1897 m. E. Elgaras parašė šifruotą žinutę savo draugei Dorobelai Penny, po 40 m. ji išspausdino tą žinutę savo memuaruose ir patikino, kad niekada taip ir nesugebėjo jos iššifruoti.

Toks elgesys nebuvo neįprastas kompozitoriui. Jis dažnai siųsdavo savo draugams įvairias koduotas žinutes, norėdamas pasidalinti savo aistra šiframs. Dalis jo koduotų laiškų yra išlikę ir visi iššifruoti. Jo aistra tik tuo neapsiribojo. E. Elgaras kurdavo ir taip vadinamas muzikines kriptogramas. Gal dėl to vokiečiai savo garsiąją šifravimo mašiną pavadino straipsnio herojaus sukurtos simfonijos pavadinimu „Enigma“?

Paslaptingoji žinutė sudaryta iš 87 ženklų išdėstytų trijose eilutėse. Šifras susideda iš 24 skirtingų ženklų, kurie sudaryti iš 1, 2 arba 3 pusiau lankų, kurie žiūri į 8 skirtingas puses. Be to, žinutėje yra ir neaiškios paskirties taškelis trečioje eilutėje po 5 simboliu.

Paslaptingoji E. Elgaro žinutė

Visi mėginimai įminti paslaptį baigėsi nesėkme. Nors kai kurie bandymai išties originalūs: pvz. buvo mėginama aštuonias šifro pusapvalių ženklų kryptis susieti su 8 natomis ir perskaityti tekstą kaip melodiją, bet net tokie bandymai nepripažįstami kaip įtikinantys – kad ir kaip dėliotume natas – melodija iš to neišeina.

Ar E. Elgaras tiesiog suklydo rašydamas žinutę? O gal adresatė atsakymą žinojo ir jie turėjo susikūrę slaptą susirašinėjimo kalbą? Gal tai tiesiog apgaulė?

Paslaptys žadina vaizduotę. Galbūt dėl to, visai neseniai, 2007 m., buvo organizuotas tarptautinis konkursas šiam šifrui įminti. Deja, jokių įtikinamų sprendimų rasta nebuvo. Neskaitant to, pasaulyje egzistuoja net Edvardo Elgaro draugija, kuri pasišovusi žūtbūt įminti paslaptį.

Jei vistik ryžtumėtės įminti kodą, gal praverstų pasiklausyti ir E. Elgaro garsiosios "Enigmos"?

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų