Pereiti į pagrindinį turinį

Styvo Džobso minimalizmo filosofija keičia grožio supratimą

2011-08-31 13:49
Styvo Džobso minimalizmo filosofija keičia grožio supratimą
Styvo Džobso minimalizmo filosofija keičia grožio supratimą / Gamintojo nuotr.

iMac, 1998

Kompiuteris iMac, pasirodęs 1998 metais, buvo Styvo Džobso (Steve Jobs) pirmasis didelis projektas, sulaukęs sėkmės po to, kai jis sugrįžo į „Apple“ 1996 metais. 

Nors tai nebuvo pirmasis „viskas viename korpuse“ stiliaus kompiuteris (tokius jau buvo gaminusi ta pati „Apple“ dar 80-aisiais), pagrindinis dėmesys buvo sutelktas į jo naudojimo paprastumą. Pagrindinis Džobso principas buvo: „nėra tokio dalyko kaip trečias žingsnis“, kas reiškė, kad turi pakakti ne daugiau kaip dviejų veiksmų kompiuteriui prijungti prie interneto, projektoriaus ir daugeliui kitų dalykų, prietaisą išėmus iš dėžės. 

iMac buvo kuriamas su mintimi, kad šis kompiuteris - tai ne programuotojų įrankis, o įdomus prietaisas, leidžiantis visiems atlikti tai, ką jie nori, ir kuo paprasčiau.

iPod, 2001

IPod taip pat toli gražu nebuvo pirmasis skaitmeninis muzikos grotuvas, tačiau Džobsui pirmajam kilo mintis jame panaudoti 1,8 colio kietąjį diską, kas leido sukurti talpų miniatiūrinį grotuvą. Tačiau Styvas Džobsas nuėjo dar toliau, sukurdamas vartojimo grandinę - „Apple“ pasiūlė viską: ne tik nešiojamą grotuvą, bet ir programinę įrangą, kuri įkeltų įrašus į jį iš kompiuterio, parduotuvę, kur tuos įrašus galima įsigyti, ir vėlgi, viską padaryti paprastai ir aiškiai.

iPhone, 2007

Tik pasirodęs, iPhone buvo toks inovatyvus, kad jį pavadino ateities telefonu. Jis galėjo tai, ko iki šiol negalėjo joks kitas mobilusis telefonas, tačiau turėjo tik vieną funkcinį mygtuką, gražinantį pagrindinį meniu langą. Klaviatūra ekrane, akselerometras, valdymas lietimu buvo naujos idėjos, bet vartotojams pateiktos paprastu būdu, tarsi duodant laiko priprasti, kas jų laukia ateityje.

MacBook Air, 2008

Gražios aptakios formos, plonas. Tačiau tik pasirodęs, sulaukė daug kritikos dėl to, kad neturi CD/DVD skaitytuvo, tėra viena USB jungtis, lėtokas procesorius, prastas akumuliatoriaus veikimo laikas. Ir labai brangus.

Tačiau tai buvo tik pradžioje, o dabar, po kelių atnaujinimų, MacBook yra laikomas vienu geriausių nešiojamųjų kompiuterių. Sprendimas neįdiegti CD skaitytuvo tada atrodė mažų mažiausiai keistas, bet dabar - visai protingas: MacBook yra lengvas, akumuliatorius veikia ilgai, o CD jau pakeitė flash atmintukai.

Apple Tablet, 2010

Per penkis metus nuo pirmųjų žinių apie jo kūrimą, „Apple Tablet“ apaugo įvairiomis legendomis, įskaitant ir tai, kad jis pakeis visą internetinės leidybos rinką. Tačiau jam pasirodžius, visi liko nustebę – mes laukėme kažko toookio, o čia – didelis iPod Touch. 

Iš tiesų, jis buvo paprastesnis nei tikėtasi, tačiau Džobso komanda nutarė, kad senoji planšetinių kompiuterių koncepcija netinkama, o kas vartotojams patiks - tai liečiamas ekranas su „Apple“ operacine sistema, jau sukurta iPhone telefonams. Vėl tik vienas funkcinis mygtukas. Nekeičiamas akumuliatorius. Ir vėl mėgiamas ir geidžiamas. 

MAC OS, 2011

Šiemet „Apple“ išleido naują MAC operacinės sistemos versiją, pavadintą „Lion“. 

Ji vėl atitiko minimalistinę Džobso koncepciją: kuo mažiau komandų, įvedamų klaviatūra – jos pakeistos valdymu gestais. Nesirūpinkit dokumentų išsaugojimu – „Apple“ padarys tai vietoj jūsų. Jokių diskų.

Viskas turi būti paprasta, suprantama ir intuityvu.

Styvas Džobsas visada nuspręsdavo, ką prietaisas turi gebėti daryti dar prieš tardamasis su inžinieriais. 

Kalbama, kad jis tyčia pagamino per mažą korpusą kompiuteriui Apple III, o po to privertė inžinierius sutalpinti į jį visus reikiamus komponentus. Ir jie tai padarė. 

Beje, joks gamintojas nedrįso atsisakyti tokių paplitusių standartų kaip „Adobe Flash“ ar „Blue-ray“, o Džobsas tai padarė, vien dėl to, kad jo nuomone, šios technologijos atima daugiau, nei duoda.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų