Pereiti į pagrindinį turinį

Šuo – nevaldomas žvėris ar bejėgis įrankis žmogaus rankose?

2011-12-12 19:41
Šuo – nevaldomas žvėris ar bejėgis įrankis žmogaus rankose?
Šuo – nevaldomas žvėris ar bejėgis įrankis žmogaus rankose? / 2.bp.blogspot.com nuotr.

Agresyviomis pripažintų šunų veislių laikymo, veisimo ir įvežimo draudimas Lietuvoje – mėginimas paviršutiniškais sprendimais dangstyti problemą, leidžiant jai dar labiau įsišaknyti, teigia  profesorius, psichologijos mokslų daktaras Albinas Bagdonas. 

Pastarosiomis savaitėmis netyla diskusijos dėl taip vadinamas agresyvias šunų veisles Lietuvoje uždrausiančios įstatymo pataisos priėmimo. Šios idėjos šalininkai teigia tokiu būdu kovojantys prieš nelaimingus atsitikimus, kuomet žmonės yra apkandžiojami šunų, bei žiaurų elgesį su gyvūnais.

Anot psichologo, problema slypi tame, jog šunų šeimininkai nepaiso gyvūnų globos įstatymo, kuriame aiškiai numatyta už gyvūno elgesį, auklėjimą ir priežiūrą jo savininkui tenkanti atsakomybė.

„Gyvūnai neretai atspindi mūsų pačių agresiją. Mes, žmonės, savyje tos agresijos turim išties nemažai, o žiauriu elgesiu, neteisingu auklėjimu ji perduodama niekuo dėtam augintiniui“, - teigia A. Bagdonas. 

Sprendimas uždrausti dalies šunų veislių auginimą Lietuvoje ne tik neišspręs, bet ir dar labiau pagilins problemą – draudžiami pavojingais laikomi šunys taps dar patrauklesniu „įrankiu“ savo agresyvų įvaizdį kuriantiems, anot psichologo, nebrandiems asmenims, tuo tarpu iš atsakingų tokių šunų savininkų bus atimta galimybė auginti mylimą gyvūną.

„Vaikai turėtų nuo mažens būti mokomi, kad, kaip su kitu žmogum, taip ir su gyvūnu reikia elgtis gražiai, švelniai ir su meile. Šiurkštus žmonių elgesys išprovokuoja gyvūnų agresiją, Šunų, kaip ir kitų gyvūnų, ruošimas kovoms, jų pjudymas tarpusavyje, yra žiaurus elgesys su gyvūnu, atspindintis nesusiformavusių ir nebrandžių žmonių psichologines problemas“, - kalbėjo profesorius.

Kad siūloma įstatymo pataisa – ne išeitis, pritaria ir šunų priežiūros specialistai, akcentuojantys dresūros ir teisingo auklėjimo svarbą.

„Visų šunų savininkai turėtų suprasti, kaip svarbu tinkamai rūpintis savo augintiniais ir juos dresuoti. Juk padarius avariją, kaltu laikomas ne automobilis, o vairuotojas, tad jis ir turėtų prisiimti atsakomybę. Tokiomis priemonėmis, kokios siūlomos minėtoje įstatymo pataisoje, dėmesys tiesiog nukreipiamas nuo tikrosios problemos ir galimų jos sprendimų“, – teigė instruktorius ir nacionalinės kategorijos teisėjas Andrejus Popovas, dresuojantis pitbulterjerų tipo ir kitų veislių šunis.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų