Pereiti į pagrindinį turinį

VU Vaikų universiteto studentai baigė žiemos sesiją

2011-02-17 19:21
VU Vaikų universiteto studentai baigė žiemos sesiją
VU Vaikų universiteto studentai baigė žiemos sesiją / Vido Naujiko nuotr.

Ketvirtadienį VU Vaikų universitetas pačius jauniausius universiteto studentus sukvietė į paskutinę, penktąją, žiemos sesijos paskaitą.  Moksleiviai baigė įrašais pildyti studijų knygeles ir su universitetu atsisveikino iki pavasario.

Pirmąją paskaitą apie gyvybės planą 8–12 metų moksleiviams skaitė Matematikos ir informatikos fakulteto Matematinės informatikos katedros lektorius Irus Grinis. Vaikai rado daug atsakymų apie juos dominančius dalykus ir savo žiniomis stebino patį dėstytoją, aiškino, iš ko sudarytas atomas. „Aš čia jau ne pirmą kartą. Viską rašausi ir kitą dieną papasakoju klasės draugams. Man labai patiko ši paskaita, o labiausiai filmukai“, – džiaugsmingai čiauškėjo aštuonmetis Karolis.

Vaikai puikias žinias atskleidė antroje paskaitoje, kurią skaitė Medicinos fakulteto Fiziologijos, biochemijos ir laboratorinės medicinos katedros docentė Vaiva Hendrixson. Ji vaikams pasakojo, kuo mums svarbus kraujas ir iš ko jis sudarytas. „Eritrocitai – raudoni kaip čiulpiami saldainiai, o leukocitai panašūs į „Raffaello“ saldainius, nes „pūkuoti“, kaip su kokoso drožlėm“, – vaizdingai nupasakojo devynerių metų Rūta. Moksleiviai puikiai įsisavino žaismingai skaitytą paskaitą. „Eritrocitai perneša deguonį, leukocitai – gina mus nuo įvairiausių bakterijų… Trombocitai svarbūs, nes be jų žmogus nukraujuos, jie susikabina „siūlais“ ir užkemša žaizdą“, – kraujo kūnelių svarbą apibūdino Rūta.

Kaip rašoma Vilniaus universiteto pranešime, vaikus į paskaitas atvedusios mokytojos pasakojo, kad vaikai itin laukė trečiosios paskaitos, kurioje Matematikos ir informatikos fakulteto Kompiuterijos katedros lektorius Linas Būtėnas pratęsė pasakojimus apie robotus. Vaikai liko sužavėti ir vėl. Kartu su dėstytoju jie aiškinosi, ką robotas gali, iš kokių dalių jis susideda ir kur gali pagelbėti žmonėms. Ypač vaikus sužavėjo tikro roboto demonstracija. „Robotai gali padaryti tikrai daug ką, bet jie neturi emocijų, negali parodyti, kada jiems linksma ar liūdna... arba kaip stipriai suspausti ranką, kai sveikinasi“, – sakė trečiokas Simonas.

Teorinės fizikos ir astronomijos instituto direktorė Gražina Tautvaišienė ketvirtoje paskaitoje Vaikų universiteto studentams nutiesė kelią į dangaus platybes ir papasakojo apie žvaigždes ir kitus dangaus kūnus.

Ketvirtadienį  vykusioje paskutinėje paskaitoje, kurią vaikams skaitė Komunikacijos fakulteto Knygotyros ir dokumentotyros instituto lektorė Alina Vaišvilienė, vaikai sužinojo, kaip „gimsta“ knygos, laikraščiai ir žurnalai, kodėl didelio atgarsio sulaukusios knygos virsta kino filmais ir kuo svarbios autorinės teisės.

„Labai džiugu, kad universitetas suteikė galimybę vaikams pasijusti tikrais studentais. Pati baigiau studijas Vilniaus universitete, todėl smagu čia atvesti savo vaikus, o surengtos dėstytojų paskaitos tėveliams leidžia prisiminti studijų metus ir išgirsti kažką naudingo“, – į paskaitą atlydėjusi savo dvi atžalas sakė mama Monika.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų