Pereiti į pagrindinį turinį

Degantis keltas - pasaulio žiniasklaidos dėmesio centre

2010-10-10 21:12
Degantis keltas - pasaulio žiniasklaidos dėmesio centre Degantis keltas - pasaulio žiniasklaidos dėmesio centre Degantis keltas - pasaulio žiniasklaidos dėmesio centre Degantis keltas - pasaulio žiniasklaidos dėmesio centre Degantis keltas - pasaulio žiniasklaidos dėmesio centre Degantis keltas - pasaulio žiniasklaidos dėmesio centre Degantis keltas - pasaulio žiniasklaidos dėmesio centre Degantis keltas - pasaulio žiniasklaidos dėmesio centre Degantis keltas - pasaulio žiniasklaidos dėmesio centre Degantis keltas - pasaulio žiniasklaidos dėmesio centre Degantis keltas - pasaulio žiniasklaidos dėmesio centre Degantis keltas - pasaulio žiniasklaidos dėmesio centre Degantis keltas - pasaulio žiniasklaidos dėmesio centre Degantis keltas - pasaulio žiniasklaidos dėmesio centre Degantis keltas - pasaulio žiniasklaidos dėmesio centre Degantis keltas - pasaulio žiniasklaidos dėmesio centre

Sprogimas ir gaisras lietuviškame kelte Baltijos jūroje tapo viena pagrindinių šio savaitgalio naujienų, plačiai nušviestų pasaulio žiniasklaidoje.

Daugybė interneto naujienų portalų šeštadienį išplatino žinias ir nuotraukas iš šiaurės Vokietijos, kur buvo sėkmingai atlikta daugiau kaip 200 žmonių evakuacija iš užsiliepsnojusio kelto "Lisco Gloria", plaukusio iš Kylio į Klaipėdą.

"Šeštadienį Baltijos jūroje po sprogimo viršutiniame denyje užsiliepsnojo 650 pėdų ilgio keltas. Ugniagesių laivai iš Danijos ir Vokietijos gausiai pila vandenį, bandydami užgęsinti gaisrą ir gelbėdami keltą nuo lūžio bei 170 tonų kuro išsiliejimo į jūrą", - iš Berlyno informavo naujienų agentūra "Associated Press".

Pabrėžta, kad 249 kelte buvę žmonės sėkmingai evakuoti šešiais gelbėjimo laivais bei sraigtasparniais. 26 iš jų buvo lengvai sužeisti, trys buvo paguldyti į ligoninę. Tačiau nei vieno gyvybei pavojus negresia.

Vokiečių naujienų agentūra DPA cituoja šios šalies pareigūnus, nurodančius, kad kelte sprogo vienas iš jame buvusių sunkvežimių. Tačiau tai nebuvo teroro aktas. "Tyrimas tęsiamas, bet visi turimi požymiai rodo, kad incidentą sukėlė techninės problemos", - sakė Šlezvigo-Holšteino žemės policijos atstovas Stefanas Jungas.

Rusijos naujienų agentūros ir televizijos akcentuoja, kad tarp kelte buvusių keleivių buvo ir šios šalies piliečių.

Tačiau visuose tarptautinių agentūrų pranešimuose nurodoma, kad absoliuti dauguma plaukusiųjų buvo lietuviai. Visi kelte buvę žmonės saugiai nugabenti atgal į Kylį, kur daugumai suteiktas viešbutis ir bus sudaryta galimybė artimiausiu metu pasiekti Klaipėdą. Kai kurie keleiviai patys pasirūpino sugrįžimu ir jau šeštadienį autotransportu išvyko namo.

Daugelis naujienų portalų gausiai publikuoja gaisro apimto kelto ir gelbėjimo operacijos nuotraukas.

Vokietijos centrinės jūrų gelbėjimo tarnybos atstovas Wolfgangas Harlosas agentūrai Reuters tvirtino, kad po to, kai bendromis vokiečių ir danų gelbėtojų pastangomis bus užgęsintas gaisras, keltą bus bandoma atgabenti iki artimiausio uosto, kur bus nuodugniai ištirtos incidento priežastys.

Televizijos kompanija CNN trumpame reportaže rodė interviu su kai kuriais išgelbėtais kelto keleiviais, papasakojusiais apie dramatiškas gelbėjimo operacijos aplinkybes, tačiau pabrėžusiais, kad ji vyko gana organizuotai ir pakankamai greitai. "Jokios panikos nebuvo", - pastebėjo vienas iš pasakotojų.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra