Pereiti į pagrindinį turinį

Cheminės atakos Širvintų rajone

2013-09-12 10:31
DMN inf.
Grybautoją pražudė bitės
Grybautoją pražudė bitės / Marijaus Šeibako nuotr.

Pasauliui svarstant bausti Siriją dėl cheminio ginklo ar ne, dujų atakos vyksta Lietuvoje. Apie tai, kad Širvintų rajone nuo pavojingų chemikalų miršta bitės prabilo vietos bitininkai. Redakcija gavo vieno iš bitininkų laišką.

„Antrojo pasaulinio karo metais vokiečiai, kaitindami pesticidus, nuodingomis dujomis išnaikino 2 mln. žydu ir karo belaisvių koncentracijos stovyklose. Lietuva grįžo prie tarybinių laikų chemizacijos lygio, laukuose neliko piktžolių, vabalų, pradeda masiškai žūti bitės ir kiti žmogaus draugai. Toksinai kaupiasi žmonių organizmuose, žmonės galiausiai suserga paslaptingomis ligomis“, - rašė bitininkas, pridurdamas, jog tokia perspektyva – niūri nykstančiai tautai.

Pasak bitininko, pernai „liepos 13 d. Širvintų rajono stambiausias žemvaldys, vadovaujantis Ž.Ū. bendrovei UAB „Kiaukliai“ Pamusių kaimo laukuose vasarinių kviečių brandinimui panaudojo padidintos koncentracijos nenustatytos kilmės pesticidus“.

Bitininkas sako, kad dėl to žuvo du bitynai. Maždaug 40 šeimų, taip pat ožkų banda. Pasak jo, nukentėjusiųjų yra daugiau, ne tik jis vienas.

Buvo pradėtas tyrimas, tačiau, anot bitininko, „Augalų apsaugos departamentas prie Žemės ūkio ministerijos“, turintis vykdyti pesticidų kontrolę“, veikiau užsiima tų pačių pesticidų reklama.

„Po tyrimo buvo gauta išvada, kad buvo panaudotas pesticidas „Orius“, visur pristatomas, kaip mažiausiai kenksmingas bitėms. Tačiau „Orius“ yra bekvapis, netgi aromatinis junginys, tačiau purkšta buvo stipriai dvokiančiais pesticidais. Taigi, darytina išvada, jog buvo panaudotas vadinamasis „kokteilis“, kuriame buvo kitų pavojingų junginių. Valdininkų išvada rėmėsi purškusiojo užrašų knygutės duomenimis. Knygutė - neregistruota, nenumeruota, kaip griežtos atskaitomybės žurnalas“, - pabrėžė bitininkas.

Jis pridūrė, kad šių metų pavasarį jam teko skolintis bičių, jog apdulkintų sodo ir daržo augalus.

„Purškimo pasekmės išnyko tik prieš Jonines, gamta užpildė tuštumą. Minėta teritorija buvo nepasiekiama gamtos teršėjams, todėl gamta greitai atsistatė po incidento. Tačiau kiek dar Lietuvoje vietų, kur taip niokojama gamta?“, - retoriškai užbaigė bitininkas.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų